Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 20:38

Wrocławskie kąpieliska – od 27 czerwca otwarte w komplecie

Od 27 czerwca mieszkańcy Wrocławia będą mogli korzystać ze wszystkich miejskich kąpielisk. Do działających już kąpielisk „Morskie Oko” przy ul. Chopina 27, Parku Glinianki przy ul. Kosmonautów 2 oraz Pływalni Letniej Orbita dołączą bezpłatne kąpieliska. W tym roku pod nadzorem.

- Wszystkie miejskie kąpieliska funkcjonują pod nadzorem wykwalifikowanych ratowników. Przed sezonem przeprowadzono niezbędne kontrole jakości wody oraz prace przygotowawcze, dzięki którym mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji przez całe wakacje. Nawet na otwartych i bezpłatnych kąpieliskach przy Harcerskiej na Oporowie i Królewieckiej na Maślicach będziemy w godzinach 9:00-19:00 zatrudniać ratowników – opisuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Największy kompleks rekreacyjny we Wrocławiu to Park Glinianki. Na odwiedzających czeka 17 hektarów terenów zielonych i wodnych, pływający wodny tor przeszkód, wypożyczalnia kajaków, rowerków wodnych i desek SUP oraz WakePark. Dla najmłodszych przygotowano powiększony brodzik z nowymi zjeżdżalniami w kształcie słoni. Na miejscu dostępne są także boiska plażowe, strefy grillowe oraz punkty gastronomiczne.


- Lato zaczyna się w Spartanie, pogoda dopisuje, a wysokie temperatury i słoneczne dni zachęcają mieszkańców do korzystania z naszego kąpieliska i basenów. Cieszy nas, że od początku sezonu obserwujemy duże zainteresowanie naszymi obiektami. 1 czerwca oficjalnie otworzyliśmy sezon letni na Kąpielisku Park Glinianki, a kilka dni później zaprosiliśmy mieszkańców na Pływalnię Orbita. Teraz, gdy wszystkie kąpieliska są już dostępne, zapraszamy do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku na obiektach Spartana - mówi Marek Łapiński, prezes WCT Spartan.
Miłośnicy basenów mogą korzystać także z Pływalni Letniej Orbita przy ul. Wejherowskiej. Na odwiedzających czekają między innymi słomkowe parasole inspirowane hawajskimi plażami, żywe palmy, 200 bezpłatnych leżaków oraz nowa „Zatoka Nauki Pływania” dla dzieci i początkujących. W programie wakacyjnym znalazły się również zajęcia jogi, fitnessu i aqua fitnessu oraz animacje dla najmłodszych.


Kąpielisko „Morskie Oko” jest czynne codziennie do 31 sierpnia w godzinach 9:00-19:00. W tym roku pojawił się tam nowy piasek na plaży i boiskach, dwa nowe boiska do siatkówki i tenisa plażowego, dodatkowe ławki oraz kosze. Rozbudowano również monitoring i poprawiono infrastrukturę techniczną. Dla osób z niepełnosprawnościami przygotowano specjalny wózek umożliwiający bezpieczne korzystanie z kąpieliska.
- Wrocław jest gotowy na wakacje. Mieszkańcy mogą wybierać spośród kąpielisk, basenów letnich i terenów rekreacyjnych dostosowanych do różnych potrzeb. Przygotowaliśmy miejsca zarówno dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych, jak i tych, którzy po prostu chcą odpocząć nad wodą. Bezpieczeństwo, komfort i dostępność były dla nas priorytetem podczas przygotowań do sezonu - mówi Łukasz Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu. 
Uzupełnieniem miejskiej oferty są zewnętrzne strefy rekreacyjne Aquaparku Brochów i Aquaparku Zakrzów, które już od końca maja przyjmują mieszkańców szukających rodzinnego wypoczynku i wodnych atrakcji.


Bezpieczny Wrocław nad wodą


Bezpieczny wypoczynek nad wodą to nie tylko obecność ratowników, ale także wiedza i umiejętności, które mogą uratować zdrowie lub życie. Już 27 czerwca na kąpielisku Park Glinianki odbędzie się piknik „Bezpieczny Wrocław nad wodą”, podczas którego mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, poznać zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz nauczyć się reagowania w sytuacjach zagrożenia. Na najmłodszych czekać będą opaski identyfikacyjne, a dorośli będą mogli wygrać bojki asekuracyjne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla użytkowników aplikacji Nasz Wrocław z aktywnym statusem podatnika.
Program „Bezpieczny Wrocław” będzie obecny przez całe wakacje także podczas pikników „Wakacje z Wroclaw.pl”, które odbędą się w różnych częściach miasta. Mieszkańcy spotkają się z ekspertami m.in. 5 lipca nad Stawem Królewieckim, 19 lipca w Parku pod Wzgórzem Gajowym, 2 sierpnia w Parku Jedności, 16 sierpnia w Parku Szczytnickim oraz 30 sierpnia na Polanie Karłowickiej podczas finału letniej edycji programu. Na uczestników czekać będą warsztaty pierwszej pomocy, ćwiczenia reagowania w sytuacjach kryzysowych, prezentacje sprzętu ratowniczego, nauka rozpoznawania sygnałów alarmowych, pakowanie plecaka awaryjnego, strzelnica laserowa, quizy, gry edukacyjne oraz upominki programu „Bezpieczny Wrocław”.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 27°C Miasto: Wrocław

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komentarze
Autor komentarza: Boks Kobierzyce Treść komentarza: Dziękujemy Gazeta Sąsiedzka. Data dodania komentarza: 26.09.2024, 20:17 Źródło komentarza: Boks Kobierzyce. „Letnia Szkoła Boksu” okazała się strzałem w dziesiątkę! Autor komentarza: Mikołaj Pawlak Treść komentarza: Łukasz to jest gość ! Data dodania komentarza: 23.11.2023, 09:41 Źródło komentarza: MAILO – psi champion z Kobierzyc! Autor komentarza: Ania Treść komentarza: Czekamy na najlepszą szkołę w Bielanach Wrocławskich :) Data dodania komentarza: 17.11.2022, 01:10 Źródło komentarza: American School of Wrocław – wkrótce z nowym zespołem edukacyjnym w Bielanach Wrocławskich Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: ta cała przerubka dróg to jedno wielkie gówno ja proponuję wszystkim w odległości do jednego kilometra od przyszłej autostrady złożyć wnioski o odszkodowanie jak jeden mąż i żona bo najpierw wydają pozwolenia na budowę a potem budują drogę pod nosem najlepiej niech puszczą drogę przez podwurko tych planujących drogi niema nigdzie tak powalonych polityków jak w Polsce powinni mieć napisane na plecach ubij waćpan wstydu oszczędź Data dodania komentarza: 15.11.2022, 18:59 Źródło komentarza: Autostrada A4. Zbliża się potężny remont na terenie gminy Kobierzyce Autor komentarza: JA Treść komentarza: moje dziecko chodzilo do złobka asw i bardzo nie polecam. Rozwiazałąm umowe po kilku miesiacach. Dzieci nawet takie malutkie siedza i ogladaja bajki w złobku... Mam jeszcze inne zastrzezenia o ktorych nie chce tu pisac. Data dodania komentarza: 15.08.2022, 15:16 Źródło komentarza: American School of Wrocław – wkrótce z nowym zespołem edukacyjnym w Bielanach Wrocławskich Autor komentarza: Wrocław Treść komentarza: Moje dziecko jest w ASW od początku puki było mała kameralna placówka było super wszystko dopilnowane. Aktualnie podstawówka to nie porozumienie dzieci się nie uczą program jest nie realizowany . Zamiast się uczyć włączają filmy do oglądania albo proponują rysowanie lektur w 4 klasie . Zdecydowanie nie polecam . Szukam alternatywny bo płaci się dużo pieniądze ze przechowanie dzieci. Data dodania komentarza: 27.02.2022, 02:50 Źródło komentarza: American School of Wrocław – wkrótce z nowym zespołem edukacyjnym w Bielanach Wrocławskich