Belgijski minister finansów i infrastruktury sportowej z wizytą w Centrum Ślęza w Ślęzie

  • 10.10.2019, 21:10 (aktualizacja 10.11.2019, 17:25)
Belgijski minister finansów i infrastruktury sportowej z wizytą w Centrum Ślęza w Ślęzie

Jean-Luc Crucke, minister finansów, budżetu, lotnisk i infrastruktury sportowej Walonii (francuskojęzycznego regionu Belgii, jednego z trzech autonomicznych regionów federalnych) gościł wraz liczną grupą belgijskich menedżerów sportu w kompleksie sportowo- rekreacyjnym Centrum Ślęza w Ślęzie (gm. Kobierzyce).

– Chcemy zapoznać się z projektem i sposobem funkcjonowania inwestycji prywatnej, która działa publicznie i służy lokalnej społeczności, tłumaczył cel wizyty Jean-Luc Crucke.

W delegacji towarzyszącej walońskiemu ministrowi znaleźli się głównie menedżerowie obiektów i instytucji sportowych działających publicznie, w sposób zbliżony nieco do polskich samorządowych „ośrodków sportu i rekreacji”.

– Podobne obiektyw Belgii są zazwyczaj inwestycjami prywatnymi, dlatego interesuje nas jak taki rodzaj partnerstwa publiczno- prywatnego działa i sprawdza się w Polsce. Tym bardziej, że projekt Centrum Ślęza pochodzi z kraju bardzo nam bliskiego – Holandii, dodał Jean-Luc Crucke.

Wiele pytań zadawanych przed gości dotyczyło szczegółowych kwestii ekonomicznych i organizacyjnych. Wizyta objęła również niedostępne dla gości części obiektu, m.in. nowoczesne, zautomatyzowane i wyposażone w holenderskie urządzenia zaplecze techniczne znajdujące się bezpośrednio pod płytą basenu. Szczególne wrażenie wywarł jednak na gościach kompleks saunowy wraz z towarzyszącym mu ogrodem, w którym na koniec wizyty wykonano zdjęcie zbiorowe.

MW

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe