Zmarł red. Daniel E. Groszewski – dziennikarz, wykładowca i popularyzator idei dziennikarstwa lokalnego

  • 10.01.2020, 12:44 (aktualizacja 11.03.2020, 20:44)
Zmarł red. Daniel E. Groszewski – dziennikarz, wykładowca i popularyzator…
Daniel E.Groszewski był dziennikarzem pracującym w kilku wrocławskich redakcjach – przede wszystkim jednak popularyzatorem idei dziennikarstwa lokalnego, osiedlowego, najbliższego sprawom czytelnika. Przez kilka ostatnich lat uczył rzemiosła studentów dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Miał zaledwie 40 lat.

[aktualizacja]

Pogrzeb odbędzie się 17 stycznia na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy – rodzinnym mieście Daniela Groszewskiego. Początek ceremonii – godz. 13.30

Informacja prasowa Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 8 stycznia 2020 r. zmarł nagle 

redaktor Daniel E. Groszewski

dziennikarz, wykładowca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Przyjaciel tych, którzy stawiali pierwsze kroki w dziennikarskim rzemiośle.

Redaktor Daniel Groszewski z wielkim zaangażowaniem i pasją prowadził zajęcia przede wszystkim ze studentami specjalności dziennikarstwo sportowe, spotykali Go podczas ćwiczeń także studenci dziennikarstwa prasowego oraz dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego. Wszyscy, którzy tylko chcieli, mogli pod Jego opieką współtworzyć portal Nowe Dziennikarstwo. Wszyscy, którzy tylko mieli zapał, mogli znaleźć u Niego dość uwagi, czasu, inspiracji i rady, by iść prostymi drogami po krętych szlakach mediów.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia. Sami zaś mamy nadzieję, że energia i zaangażowanie, które pozwalały Mu w tak krótkim życiu tak wiele dokonać, pozostaną dla nas zobowiązaniem, by tworzyć dziennikarstwo, na którym tak bardzo Redaktorowi Groszewskiemu zależało. Dobre, nowe dziennikarstwo.

Dyrekcja, Pracownicy, Współpracownicy i Studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

_
Informacje o dacie i miejscu pogrzebu Zmarłego podamy w późniejszym terminie.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe