Szkolna ulica na Ołtaszynie – pierwsze wrażenia po pierwszym dniu

  • 01.10.2020, 14:51 (aktualizacja 15.01.2021, 13:07)
Szkolna ulica na Ołtaszynie – pierwsze wrażenia po pierwszym dniu
Ulica zamknięta dla ruchu samochodowego na pół godziny przed pierwszym dzwonkiem – dzieciom zostanie udostępniony fragment ulicy bezpośrednio przy szkole, by ten ostatni odcinek mogły swobodnie przejść lub przejechać na rowerze bądź hulajnodze, w otoczeniu wolnym od ruchu zmotoryzowanego.

Pilotażowy projekt realizowany jest od dzisiaj (1 października) przy dwóch wrocławskich podstawówkach położonych przy szczególnie ruchliwych i ciasnych ulicach: SP nr 34 przy ul. Gałczyńskiego na wrocławskim Ołtaszynie oraz Zespół Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego.
Pomysł jest bezpośrednio inspirowany wdrażanym w Wiedniu programem „Schulstraße”, choć podobne inicjatywy znane są także w wielu innych miastach Europy. Wrocławska „Szkolna Ulica” będzie pierwszym takim działaniem w Polsce.

– Przed chwilą na przejściu na ul. Parafialnej o mało nie rozjechał nas kierowca, boję się o wnuka i każdego dnia go odprowadzam do szkoły, mówi starsza pani odprowadzająca wnuczka (ucznia klasy 4.) do szkoły.
– Dobrze, że się coś robi przy samej szkole, ale co z drogą do szkoły? – pyta.

– Szkołę powinno się przenieść w inne miejsce, bo tu nie ma bezpiecznych warunków –odprowadzam dziecko pod same drzwi, bo martwię się o nie, mówi mama ucznia 3 klasy, Pani Ewa.

 

Jeden dzień, to stanowczo zbyt krótki czas na ocenę projektu – do tematu powrócimy wkrótce.

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Real525
Real525 01.10.2020, 18:19
Spytajcie rodziców dzieci kl. 1, ktorzy dowożą dzieci do szkoły. Gdzie parkują samochody żeby dzieci do szkoły doprowadzić? Przypominam że te dzieci muszą się znajdować pod opieką dorosłego przez cały czas.

Pozostałe