Centrum Ślęza – w zdrowym ciele zdrowy duch…

  • 23.10.2020, 17:39 (aktualizacja 26.10.2020, 12:53)
Centrum Ślęza – w zdrowym ciele zdrowy duch… foto: Gazeta Sąsiedzka
O planach działalności i rozwoju Centrum Ślęza rozmawiamy z dyrektorem Tomaszem Bielą

Jakie plany ma Centrum Ślęza w „epoce covidowej”? [rozmawiamy już po ogłoszeniu przez rząd zamknięcia basenów i późniejszym „poluzowaniu” tych ograniczeń]

Przede wszystkim – Centrum Ślęza działa. Dostosowujemy się do zaleceń władz rozumiejąc sytuację – liczymy jednak na możliwie szybki powrót do pełnej, normalnej działalności. Plany rozwoju naszego Centrum są dalekosiężne, mimo pandemii, która panuje, musimy żyć w pewnej normalności i dbać o siebie. Już starożytni mawiali, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli dbamy o kondycję fizyczną, jesteśmy bardziej odporni na stres i infekcje organizmu. Nasze centrum ma swoim gościom wiele do zaoferowania i mimo sytuacji pandemii, mamy projekty, które sukcesywnie realizujemy, aby nasi klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni. Jednym z nich jest uruchomienie centrum rehabilitacji. Ten wielki projekt jest już w trakcie realizacji. W pierwszej kolejności zaczniemy od szeroko pojętej fizjoterapii. Poza tym przygotowujemy różnego rodzaju wydarzenia sportowe i działamy na tyle, na ile pozwalają aktualne przepisy i rozporządzenia – normalnie. Dbamy o wysokie standardy kontroli i dezynfekcji. Musimy się jakoś odnaleźć w nowej rzeczywistości, nie mamy innego wyjścia. Nasze centrum jest swego rodzaju antidotum na czas pandemii, w którym tak wiele osób spędza długie godziny przed laptopem i smartfonem pracując w domach. Właśnie w naszym Centrum każdy może wzmocnić swoja kondycję fizyczną na zorganizowanych zajęciach na basenie lub w Centrum Treningowym. Wspólnie z naszymi instruktorami dbamy o lepszą jakość życia, bo ruch jest potrzebny dla zdrowia. Centrum pracuje od 6.00 do 22.00. Dopasowujemy się do przeróżnych godzin pracy naszych klientów. Parking jest pełny cały dzień, co oznacza, że dobrze dopasowujemy się do potrzeb, żeby nasi goście mogli się odprężyć i pobyć z nami.

Co oferuje Centrum Ślęza?

Mamy jeden duży basen z sześcioma torami z ruchomym dnem. Możemy zmieniać głębokość, co daje nam szansę na to, że możemy prowadzić zajęcia dla różnych grup wiekowych. Rozumiejąc potrzeby rozwojowe dzieci, jesteśmy ukierunkowani na naszych najmłodszych klientów. Nasza szkoła pływania cieszy się dużą popularnością - w tej chwili, w różnych grupach, mamy zapisanych około 1200 osób. Mamy też drugą część, czyli mniejszy basen, na którym prowadzimy zajęcia Aqua Baby dla rodziców z małymi dziećmi. Są one prowadzone są przez doświadczonych i pełnych empatii instruktorów. Nawiązaliśmy również kontakt z międzynarodową sławą w tej dyscyplinie, która przyjedzie do nas jak tylko to będzie możliwe i poprowadzi kilka warsztatów dla naszych instruktorów i rodziców. Cieszy fakt, że łamiemy stereotypy, wg których na zajęcia dla maluchów przychodzą tylko mamy z dziećmi. Otóż grupa tatusiów jest całkiem spora i to bardzo cieszy.  Mamy też zajęcia AquaFitness, na które uczęszczają Panie. Są to zajęcia wysiłkowe prowadzone przez najlepsze instruktorki w tym mieście. Nie jest to tylko relaks, ale sposób uruchamiania różnych części ciała, aby zaczęły odpowiednio pracować. Mamy też oczywiście jacuzzi dla relaksu i odpoczynku po zajęciach sportowych. Z naszego obiektu korzystają także zawodowi sportowcy, np. brązowe medalistki Mistrzostw Polski, piłkarki ręczne z Kobierzyc.

 

Z Centrum Ślęza korzystają również wyczynowi pływacy?

Tak. Mamy na basenie grupy Masters, czyli pływaków zawodowych, którzy traktują nasz basen jako docelowe miejsce treningów i przygotowań do zawodów. Nie ukrywam, że jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ zdobywają trofea i medale mistrzostw Polski i mistrzostw świata. Więc rzeczywiście mamy ekipę bardzo profesjonalnych osób, ale nasz obiekt jest przeznaczony przede wszystkich dla wszystkich pasjonatów pływania i aktywnego stylu życia. Dzięki temu, że mamy tak profesjonalną kadrę, możemy sprostać każdemu wyzwaniu i indywidualnym potrzebom klientów.

Za pewien czas będziemy znowu mogli korzystać z saun – dlaczego warto wybrać się do sauny w Centrum Ślęza?

Tak, Centrum Ślęza to nie tylko basen, to także niezwykle zaawansowane centrum saunowe. W naszym saunarium znajdują się sauny fińskie i sauny parowe oraz wspaniały pokój relaksu, w którym prowadzimy zajęcia z misami i relaksujemy dźwiękiem. Osoby, które są zatrudnione w saunarium to utytułowani mistrzowie - zdobywają nagrody w międzynarodowych mistrzostwach saunowania, z czego jesteśmy bardzo dumni, bo jest to mimo wszystko wciąż nowy obszar w Polsce.

Jak czerpać radość z sauny, jak się odprężyć – tego można dowiedzieć się w naszym Centrum. Warto wiedzieć, że sauna to nie tylko pot i gorące kamienie, ale także rożnego rodzaju rytuały oparte na aromaterapii, muzykoterapii, peelingach i całej feerii zmysłowych doznań i wrażeniach wizualnych. Warto doświadczyć takiego seansu, gdyż podczas pokazów mistrzów saunowania dzieje się wręcz magia teatru.

Prócz basenów i saun jesteście również centrum treningowym. Do kogo skierowana jest ta część oferty i jakie treningi obejmuje?

Oferta naszego centrum treningowego jest skierowana do każdego, kto chce poćwiczyć i utrzymać się w formie. Poza basenem i sauną możemy się porządnie zmęczyć. Mamy profesjonalnie przygotowaną salę siłową z kadrą, która prowadzi treningi personalne. Nasi trenerzy z przyjemnością doradzą i przygotują plan treningowy, aby nasi klienci osiągali zamierzone efekty. Prowadzimy także zajęcia indoor cycling, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Z naszego Centrum korzystają też grupy triatlonistów wrocławskich, którym pomagamy w utrzymaniu kondycji przede wszystkim w chłodniejsze miesiące, podczas których sportowcy przygotowują się do zawodów międzynarodowych.

Mamy też salę, która jest przeznaczona do zajęć typu joga czy zumba. Wciąż rozszerzamy ofertę zajęć, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W naszym Centrum podążamy za prostą, lecz wielką ideą – to ludzie tworzą miejsce. Dlatego też uważam, że kadra jest bardzo ważna. Zależy nam na tym, abyśmy byli profesjonalni i wiarygodni dla naszych klientów, abyśmy proponowali i prezentowali najwyższy poziom usług. Jesteśmy zawsze gotowi, by pomóc, doradzić, pokazać, oswoić…, aby nasi klienci czuli się dobrze. Osoby, które u nas pracują mają kierunkowe wykształcenie i wciąż podwyższają swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. Mamy w naszych szeregach absolwentów wychowania fizycznego oraz fizjoterapii.

W naszym obiekcie są też prowadzone zajęcia dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Rozszerzamy również ofertę o zajęcia dla najmłodszych, wpływające na koncentrację dzieci i umiejętność wyciszania. Jednym z problemów współczesności jest przebodźcowanie - wiele dzieci nie potrafi się skoncentrować, charakteryzuje się nadpobudliwością i nasze zajęcia mogą im pomóc.

Wspomniał Pan o planach rozbudowy Centrum o część rehabilitacyjną…

Tak, jest to długofalowy projekt. Będziemy proponować rehabilitację profesjonalną dla zawodników i sportowców, ale nie tylko. Chcemy też nawiązać współpracę z NFZ i dotrzeć do szerokiej grupy osób, które potrzebują profesjonalnej rehabilitacji.

Budujemy właśnie nowe przestrzenie dla potrzeb centrum rehabilitacji i planujemy w ciągu kilku tygodni zakończyć ten etap projektu. Zatem najpierw fizjoterapia, która będzie uruchomiona do końca listopada, a potem rehabilitacja – mamy nadzieję, że do końca przyszłego roku uda nam się zakończyć całość projektu.

Na koniec, gdyby miał Pan w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie – jakim miejscem jest Centrum Ślęza…?

Nasze centrum jest niezwykle nowoczesne i oddziałuje na swoich gości w sposób holistyczny. Nic nie jest przypadkowe i wszystko wpisuje się w naszą filozofię. Obiekt jest wzorowany na obiektach holenderskich i skandynawskich; wszystkie elementy są przemyślane; kolory, które muszą być spokojne, stonowane; inteligentny system BMS, który kontroluje światła, toalety, przepływ wody, itp. Budynek jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Wiedząc jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma miejsce, w którym przebywamy, tworzymy miejsce przyjazne dla naszych klientów i skutecznie wprowadzamy ich w stan wyciszenia i odprężenia. Serdecznie zapraszam do odwiedzin Centrum Ślęza i zapoznania się z naszą ofertą.

Dziękuję za rozmowę

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe