Kwarantanna Narodowa. Od 28 grudnia

  • 17.12.2020, 15:22 (aktualizacja 29.12.2020, 18:40)
Kwarantanna Narodowa. Od 28 grudnia

Minister Zdrowia ogłosił zaostrzenie przepisów, które zacznie obowiązywać po Świętach, tj. od 28 grudnia – potrwać mają do końca ferii zimowych, tj. do 17 stycznia 2021.

- Przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo trudno liczyć, że szczepienia ochronią nas w najbliższym czasie. Nawet jak się zaszczepimy jeszcze w tym roku, to efekt zaszczepienia populacyjnego w styczniu czy lutym się jeszcze nie pojawi, uzasadniał minister Adam Niedzielski. Zamknięte będą:

- stoki narciarskie
- Hotele i pensjonaty (także dla wyjazdów służbowych – z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi pracowników medycznych i sportowców)
- Galerie Handlowe (otwarte będą w nich tylko sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe)

W noc sylwestrową obowiązywać będzie zakaz ruchu w godzinach od 19.00 do 6.00 w Nowy Rok. Jak stwierdził minister, w godzinach tych możliwe będzie zaspokojenie "niezbędnych potrzeb", czyli np. wyjście do apteki.

- Dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia kwarantanny na ogólnych zasadach, czyli kwarantanny 10-dniowej, dodał pod koniec konferencji prasowej minister Niedzielski. Oprócz tego rząd wprowadza restrykcje dot. sportu, który będą mogli uprawiać korzystając z infrastruktury sportowej, jedynie zawodowi sportowcy.

 

Brak na razie informacji dotyczących ewentualnych działań osłonowych dla branż dotkniętych nowymi ograniczeniami.

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe