Otwarcie kampusu American School of Wrocław w Bielanach Wrocławskich przewidziano na 1 września 2022.

  • 03.02.2021, 20:36
Otwarcie kampusu American School of Wrocław w Bielanach Wrocławskich przewidziano…

 Dlaczego ASW buduje nowy campus i dlaczego wybrano właśnie Bielany Wrocławskie?

– Głównym powodem decyzji o rozbudowie, była potrzeba zapewnienia naszym uczniom możliwości kontynuacji nauki na poziomie średniej, ze szczególnych uwzględnieniem nauki w systemie dwujęzycznym, po polsku i angielsku. Lokalizacyjnie zależało nam na zapewnieniu bliskości nowego obiektu do naszej macierzystej placówki przy ulicy Partynickiej, tłumaczy Minakshi Sharma, dyrektorka American School of Wrocław

Kolejnym powodem, jest fakt braku międzynarodowej placówki edukacyjnej na terenie Bielan Wrocławskich, dodaje Minakshi Sharma.

Inwestycja obejmuje budowę budynków zespołu edukacyjnego, stanowiącego funkcjonalną całość. Budynek A zawierający część edukacyjną, budynek B zawierający część sportowo-rekreacyjną oraz budynek 3: zaplecze placu zabaw dla dzieci.

W kompleksie znajdą się między innymi: sale opieki dla dzieci, sale audytoryjne dla żłobka, sale lekcyjne, biblioteka, pracownia komputerowa, pracownie naukowe i językowe. Placówka dysponować będzie również poczekalnią dla rodziców i parkingiem na 98 miejsc.

Nie zabraknie również kuchni z jadalnią wraz z zapleczem. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się zaplecze sportowe – nowoczesna sala sportowa, basen z szatniami i plac zabaw.

American School od Wrocław funkcjonuje w stolicy Dolnego Śląska od 2011r. Po oddaniu do użytku nowego kampusu w Bielanach Wrocławskich dotychczasowa siedziba szkoły mieszcząca się przy ul. Partynickiej pozostanie nadal w użytku. Działać w niej będzie żłobek i przedszkole. Uczyć będą się tu także dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej (kl. I-III).

American School of Wrocław jest zarejestrowana jako niepubliczna prywatna szkoła zgodnie z ogólnie obowiązującym w Polsce prawem i znajduje się w rejestrze szkół Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie otrzymują na koniec roku szkolnego zarówno polskie świadectwa, jak i amerykańskie certyfikaty. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i mogą kontynuować naukę w polskim systemie oświatowym.

Zapisy trwają. Formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie https://pl.asw.org.pl/admissions. Można się umówić na spotkanie dzwoniąc pod nr. + 48 780 186 999/ + 48 695 664 115

 

 

__1

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
leszek
leszek 24.05.2021, 14:39
Niestety inwestycja została pozrucona z winy nieuregolowania platnosci ze strony inwestora, w listopadzie zeszlego roku. wiem bo pracowalem na tej budowie

Pozostałe