Wrocław promuje szczepienia wśród młodych we Wrocławiu – wraz z raperem TeDe

  • 30.08.2021, 14:16 (aktualizacja 24.02.2022, 16:27)
Wrocław promuje szczepienia wśród młodych we Wrocławiu – wraz z raperem…
W mieście rusza kolejna kampania informacyjna i specjalny punkt szczepień dla uczniów i nauczycieli.

 

Wracamy do szkoły w trybie stacjonarnym i zgodnie z przewidywaniami ekspertów na początku kolejnej fali koronawirusa. Wrocław nie zmarnował lata, miasto nie zapomniało, że wirus wciąż jest groźny, a kolejne mutacje coraz bardziej niebezpieczne.

- Do szkół i przedszkoli ruszy blisko 85,5 tys. dzieci i młodzieży, a przygotowania do nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy jeszcze przed wakacjami, organizując specjalne akcje szczepień m.in. „Szczepienia na Dobry Początek Wakacji” dla uczniów i ich rodziców. W pierwszy weekend wakacji zaszczepionych zostało 1500 osób!- informował Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji - W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją, powtórzyliśmy ją tydzień później, chroniąc przed wirusem kolejnych 600 osób.

- Ze statystyk Ministerstwa Zdrowia wynika, że najsłabiej zaszczepioną grupą są nastolatki, stąd nasza kolejna akcja „Wracamy do Szkoły Zaszczepieni”. 4 września w Centrum Historii Zajezdnia staną punkty drive- thru dla uczniów i nauczycieli. Będzie możliwość skorzystania z konsultacji lekarskich, a wszyscy zaszczepieni, w tym dniu za darmo będą mogli zwiedzać Centrum Historii Zajezdnia. Do szkół trafiły już informacje, które zostaną przekazane nauczycielom, uczniom i ich rodzicom – mówiła Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

W tej chwili we Wrocławiu zaszczepionych w pełni jest ok. 63% mieszkańców  w grupie najmłodszych 12-19 lat około 50% ( 20-39 lat  - 76,4%; 40-59 lat – 71%; 60-69 lat - 72,5%; 70+ lat  - 85,9%)
We Wrocławiu podano ponad milion 40 tys. dawek szczepionki przeciwko covid19.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozesłało pismo do szkół w sprawie akcji szczepień na terenie placówek oświatowych i w tej chwili dyrektorzy czekają na wyniki ankiet wśród rodziców. W razie konieczności miasto wesprze szkoły w organizacji punktów szczepień. Istnieje możliwość skorzystania ze SZCZEPCIObusa oraz innych mobilnych punktów, które mogą stanąć przed szkołą i w bezpieczny sposób podać preparat przeciwko COVID19 uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

#WrocławSięSzczepi
Wrocław wspiera Krajowy Program Szczepień.  Informacje udostępniane są poprzez profile miejskie, w portalach społecznościowych oraz na stronie https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/ Komunikaty dostępne są także na  biletomatach, kasownikach i na wiatach przystankowych.Miasto dowozi na szczepienia osoby starsze, które mają problem z poruszaniem, uruchomione zostały mobilne punkty dla osób w kryzysie bezdomności – w schroniskach, noclegowniach  zaszczepienie zostali wszyscy chętni.

Teraz nowa odsłona kampanii „Szczepan Się Szczepi”.  
W każdą środę emitowany będzie premierowy odcinek spotu na stronie wroclaw.pl , trailery znajdą się też w kinach (Nowe Horyzonty  i Dolnośląskie Centrum Filmowe).

- Bohaterem spotu jest młody Szczepan, którego idolem jest raper TEDE. Szczepan nie chce się szczepić, widzimy go w różnych przestrzeniach, (m.in. w domu gdzie organizuje samotnie piątkową dyskotekę, w parku pokazując swoją kolekcję masek, w restauracji gdzie bawią się jego zaszczepieni rówieśnicy, i końcu w przychodni, gdzie szczepi się i spotyka swojego idola – rapera TEDE, który zgodził się na udział w spocie – tłumaczył Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji i Turystyki.

Artykuły wspierające kampanię pojawią się na wroclaw.pl i w biuletynie. Przez cały wrzesień pojawiać się będą reklamy ze Szczepanem kasownikach, biletomatach, 200 wiatach przystankowych, a także  
posty FB, plus Tik Tok, You Tube.  .

Dlaczego znany raper w kampanii? Skąd pomysł na humorystyczna kampanię?

Poprzednie spoty odnosiły się do takich uczuć jak: współczucie, strach/lęk. Teraz takie komunikaty przestają oddziaływać zgodnie z zamierzonym efektem. Dlatego w kampanii skierowanej do młody postanowiono skupić się na humorze i wykorzystaniu muzycznych idoli nastolatków. Hip-Hop i rap ponownie (poprzednio w latach 90) przeżywa swój renesans wśród młodego pokolenia. Badania Narodowego Centrum Kultury z marca 2021 pokazują: 97% młodzieży deklaruje, że słucha muzyki, a dla dwóch trzecich młodych ludzi jest to niemal codzienny sposób na obcowanie z kulturą, 22 % z nich rapu, hip-hopu.

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe