Dżangala jest spektaklem autorskim w reżyserii Agnieszki Dziewy i tekstem Mikołaja Kałużnego. Pod względem gatunkowym mamy do czynienia z tym, co w kulturze anglosaskiej określa się terminem „comming of age” – jest to więc spektakl zarówno o dorastaniu, jak i próbie odpowiedzi na pytanie fundamentalne: kim naprawdę jesteśmy. Historia małego chłopca zagubionego w dżungli i adoptowanego przez stado małp jest punktem wyjścia do wielu przygód i zwrotów akcji.
Przyjaźń, rodzina, wzajemna pomoc, miłość, podejmowanie najważniejszych w życiu decyzji – wszystko to staje się wyzwaniem stojącym przed zagubionym chłopcem – Kikim oraz wszystkimi mieszkańcami dżungli. Kiki, który w międzyczasie staje się młodzieńcem napotyka jednak na swej drodze grupę bardzo współczesnych studentek towarzyszących nieco szalonemu profesorowi – wśród nich znajduje się prymuska Luna, wyraźnie zainteresowana (z wzajemnością) wychowanym w lesie chłopcem…
Jak się to wszystko kończy, zobaczyć najlepiej na własne oczy.
A patrzeć jest na co. Scenicznie „Dżangala” jest spektaklem niezwykle efektownym i doskonale przygotowanym, wystawionym na w pełni profesjonalnej scenie. Sceniczny perfekcjonizm i zapierające dech w piersiach akrobacje ani na chwilę nie zabijają w młodych artystach tego co najważniejsze – radości z gry. Na scenie występują aktorzy w wieku od lat siedmiu do dwudziestu i – widać to od razu, świetnie czujący się ze sobą.
„Dżangala” jest wielkim sukcesem Małgorzaty i Dariusza Kałużnych prowadzących w Bielanach Wrocławskich unikalne Centrum Działań Artystycznych KUŹNIA.Najlepszym tego dowodem jest szczelnie wypełniona widownia bielańskiej Sceny ATM
"Dżangala" wystawiona zostanie na Scenie ATM jeszcze dwukrotnie: 26 i 30 listopada. Warto spędzić z nią bajecznie kolorowe 90 minut.
Maciej Wełyczko
foto: Gazeta Sąsiedzka
Napisz komentarz
Komentarze