- Mam nadzieję, że inne miasta będą wzorowały się na Wrocławiu jeżeli chodzi o takie wydarzenia. Obcokrajowcy są częścią naszego miasta, chcemy uczestniczyć w życiu Wrocławia. Jestem przekonany, że Dzień Paszportu zagości na stałe także w innych miastach – mówił Kartikey Johri, Konsul Honorowy Indii we Wrocławiu, pomysłodawca wydarzenia.
O godz. 10 przy akompaniamencie orkiestry policyjnej rozpoczęła się parada pocztów konsularnych, która oficjalnie otworzyła dzień paszportu. Gości powitał Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.
- Kochane Dzieci, drodzy uczniowie. Otwartość, świat bez granic, przyszłość Wrocławia są w Waszych rękach. Mocno trzymamy kciuki za Waszą, za naszą wspólną przyszłość – powiedział Jacek Sutryk.
- Niech spotkania, takie jak to dzisiejsze, będą przede wszystkim okazją do zobaczenia jak kultury różnych krajów pięknie się uzupełniają. Dobrze wykorzystajcie swój czas, nie bójcie się zadawać pytań. Bądźcie otwarci na świat. Nie tylko dzisiaj. – dodał prezydent. Wrocław jest siedzibą 25 konsulatów, w tym jednego Konsulatu Generalnego (Niemcy) oraz 24 Konsulatów Honorowych. Swoje przedstawicielstwo w naszym mieście ma także Unia Europejska.
- We Wrocławiu mieszkają cudzoziemcy z przeszło 70 krajów. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego prowadzi strategię dialogu międzykulturowego, jednej z ważniejszych polityk naszego miasta. Dążymy do tego, by dzieci z zagranicy, które żyją we Wrocławiu czuły się u nas bardzo dobrze – wskazywała Dorota Feliks, dyrektor WCRS.
- W naszym mieście dostępny jest cały pakiet działań, które wdrażamy po to, by dzieci obcokrajowców mogły w sposób komfortowy korzystać z wrocławskiego systemu edukacji – przypominał Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UMW.
Foto: materiały prasowe UM Wrocławia
Napisz komentarz
Komentarze