Akademia wspierać będzie istniejące na terenie gminy kluby piłkarskie – sama nie będzie miała charakteru drużyny startującej w zawodach. Ważnym aspektem projektu jest również stałe szkolenie i certyfikacja trenerów piłki nożnej pracujących z dziećmi i młodzieżą. Partnerem Akademii po stronie gminy jest Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji (KOSiR).
W ramach Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce, działającej przez Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej zostaną powołane 2 grupy szkoleniowe piłki nożnej w kategoriach dziecięcych: ŻAK (roczniki urodzenia 2009 i młodsi) i ORLIK (roczniki urodzenia 2007 i młodsi). Zajęcia w obu grupach wiekowych będą miały charakter koedukacyjny.
– Dziewczyny, którą biorą udział w treningach razem z chłopcami wyrastają na najlepsze i najtwardsze zawodniczki, przekonywał Andrzej Padewski.
W realizacji ambitnych zamierzeń pomóc ma także intensywnie modernizowana i rozbudowywana baza sportowa gminy Kobierzyce.
Prezes DZPN odwiedził wraz z wójtem Ryszardem Pacholikiem i dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekracji (KOSiR) Mają Muszyńską przebudowywany i modernizowany stadion w Kobierzycach.
Nabór do grup szkoleniowych będzie otwarty dla wszystkich dzieci w/w wieku z terenu Gminy Kobierzyce i odbędzie się w formie Dnia Testów do „Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce” w terminie 25.03.2018 r., w godz. 11.00-17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach.
Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli kadr trenerskich DZPN oraz KOSiR testy sprawności fizycznej na podstawie których dzieci uzyskujące najlepsze wyniki otrzymają kwalifikację do „Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce”.
Cele „Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce”:
- rozwijanie oraz szerzenie pasji sportowych wśród dzieci;
- zabawa połączona z rozwojem zdolności piłkarskich zgodna z obowiązującymi zasadami Fair Play;
- współpraca z lokalnymi klubami sportowymi, Dolnośląskim oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej;
- korzystanie z dobrych praktyk szkoleniowych opracowanych przez Dolnośląski i Polski Związek Piłki Nożnej;
- indywidualne podejście do każdego zawodnika;
- wszechstronne i jednolite szkolenie (fizyczne, mentalne, ruchowe, koordynacyjne, szybkościowe);
- doskonalenie gry zespołowej (kształtowanie i doskonalenie jednostki tworzącej zespół);
- pierwsza weryfikacja umiejętności piłkarskich.
Opr. EG
Foto: Gazeta Sąsiedzka
Napisz komentarz
Komentarze