Efektownie prezentuje się drewniany plac zabaw dla dzieci. Wejście do nowego fragmentu parku znajduje się od strony ul. Międzygórskiej (boczna Wałbrzyskiej – tuż za mostem nad Ślęzą). Powiększenie Parku Klecińskiego wpisuje się w szybko postępujące zmiany krajobrazu południowego skraju Wrocławia przylegającego do Alei Karkonoskiej.
Park Migdałowy – radykalne zmiany wzdłuż Karkonoskiej
Choć nowa droga rowerowa w kierunku Bielan Wrocławskich nie jest jeszcze formalnie otwarta, służy od kilku tygodni wrocławianom (również tym pieszym) do wycieczek w kierunku Kobierzyc.
Przechodząc przez nowy most nad Ślęzą, równoległy do ruchliwej wylotówki, dotrzeć możemy łatwo do jednego z najnowszych i najmniej znanych parków Wrocławia – Parku Migdałowego. Znaleźć go można kierując się w stronę budynków dawnej cukrowni przy ul. Supińskiego. Warto zwrócić uwagę na zabytki architektury przemysłowej – dawna cukrownia jest również miejscem pamięci narodowej, w czasie wojny znajdował się tu obóz pracy przymusowej dla Polaków – upamiętniony dziś stosowną tablicą.
W Parku Migdałowym gotowy jest już plac zabaw dla dzieci, są ławki i sporo młodych drzew. Trwa budowa nowych alejek i ogólne porządkowanie terenu. Część ścieżek jest już oświetlona. Park Migdałowy jest terenem bardzo rozległym – obejmuje m.in. dawne stawy (a właściwie odstojniki cukrowni) i w okolicach stawów jeszcze mocno dzikim. W czasie spaceru łatwo spotkać w nim sarny, wkrótce z młodymi (zwłaszcza w pobliżu przeznaczonego dla nich paśnika) – dlatego miłośnicy psów zdecydowanie nie powinni spuszczać tu swoich pupili na smyczy.
W
Foto: Gazeta Sąsiedzka
Napisz komentarz
Komentarze