Miesiąc później okazało się, że dodatkowo została wykryta mutacja genetyczna, która bardzo pogarsza rokowania leczenia dziewczynki. Ich drugim domem stał się odział onkologii warszawskiego szpitala, a dziecięca radość Lilki przeplatana jest bólem i trudami intensywnego leczenia.
Lila ma ogromną chęć życia!
Pomimo skutków ubocznych chemioterapii i ciągłych zabiegów związanych z leczeniem, jakim jest poddawana, Lilka nie straciła radości życia! Jest bardzo pogodnym i ciekawym świata dzieckiem. Czas
w szpitalu spędza na słuchaniu bajek, rysowaniu oraz swoim ulubionym zajęciu, czyli naklejkach, które otaczają ją w ogromnej ilości. Lilka jest małym-wielkim bohaterem. W szpitalu, gdzie znajdujemy się od
6 miesięcy codziennie dzielnie znosi kolejne etapy leczenia. To ogromnie pomaga przetrwać każdy kolejny dzień. Widząc jej uśmiech nic więcej nie jest w stanie nas złamać! – dodaje mama dziewczynki.
Dla Lilianki wciąż nie ma Dawcy
Jeszcze miesiąc temu rodzice Lilianki mieli nadzieję, że zwykła chemioterapia pokona białaczkę. Niestety okazało się, że leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pomimo 3 serii wlewów Lilianna nie reaguje na leki. Lekarze potwierdzili, że przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego jest dla niej jedyną szansą na powrót do zdrowia. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 37 milionów potencjalnych Dawców szpiku, a w Polsce już blisko 2 miliony, ale wśród nich nie ma jeszcze Dawcy dla dziewczynki. Prawdopodobieństwo znalezienia zgodnego genetycznie niespokrewnionego Dawcy waha się pomiędzy 1:20 000 a przy rzadkim kodzie genetycznym nawet 1: kilku milionów.
Pomóż Liliannie wyzdrowieć – zarejestruj się!
To bardzo niesprawiedliwe, że na tą paskudną chorobę zachorowała nasza córeczka i inne dzieci! Białaczka atakuje powoli, cicho, bez objawów. Później, niczym rollercoaster, rozpędza się i w ciągu chwili robi spustoszenie, doprowadzając niejednokrotnie do stanów bardzo ciężkich. A gdy na drodze pojawiają się kolejne kłody człowiek musi liczyć nie tylko na siebie i bliskich, ale także na siłę i chęć pomocy innych ludzi. Dlatego prosimy o rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. – apelują rodzice Lilianny.
Walczymy, aby Lila wróciła do pełni zdrowia. Pomóż Nam! Zarejestruj się i daj szansę Lilce i Innym Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi na powrót do zdrowia. Zamów pakiet już teraz. Liczy się każda chwila, aby uratować Liliannę.
Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link www.dkms.pl/dawca-dla-lilianny i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie
z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić
i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna,
a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja.
Kto się może zarejestrować?
Do bazy Dawców Fundacji DKMS mogą zarejestrować się wszystkie osoby o dobrym stanie zdrowia, między 18 a 55 rokiem życia, świadome i wyrażające zgodę na obie metody pobrania.
1,5 roku – tylko tyle lat ma mała Lilianka.
3 dni – na tyle dni przed pierwszymi urodzinami zdiagnozowano u Lilianny białaczkę.
6 miesięcy – tyle czasu Lilianna spędziła dotychczas na oddziale hematologii.
18 dni – przez tyle dni Lilianka przyjmowała chemioterapię.
37 milionów – tyle osób na całym świecie zarejestrowanych jest jako potencjalni Dawcy szpiku.
0 Dawców dla Lilianny.
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się
1 777 922 osoby (kwiecień 2021), spośród których 9056 osób (kwiecień 2021) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.