W niezwykłym wnętrzu Krzyżowickiej sali sportowej (szkoła mieści się w XVIII- wiecznym pałacu) z młodzieżą spotkał się raper Bosski Roman, czyli Roman Lachowolski – artysta mający duży dorobek i współpracujący z czołówką rodzimej muzyki hip-hop.
Od dłuższego czasu raper zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką wśród młodzieży – w szczególności dotyczącą uzależnień, zarówno od substancji psychoaktywnych, jak i związanych z nowymi technologiami. Unikający zbędnego moralizowania, operujący prostym językiem i wyrazistymi przykładami artysta szybko nawiązał kontakt z młodymi słuchaczami. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka chętnych do wspólnego zdjęcia. Z młodzieżą spotkał się również psycholog i suicydolog Jacek Pawłowski.
– Trudno nie przyklasnąć takim działaniom, od razu widać, że młodzież słucha tego z wielkim zainteresowaniem, komentował na gorąco biorący udział w spotkaniu Wiesław Zając, członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.
Raper Bosski Roman od kilku lat jest również czynnym żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej – w Krzyżowicach jak sam podkreślił, po raz pierwszy przyszło mu poprowadzić warsztaty w mundurze. Wartości patriotyczne, sport, aktywność w WOT to, zdaniem artysty doskonałe zajęcia dla młodych ludzi, odciągające od nadmiernego przesiadywania przed ekranami smartfonów i ryzykownych zachowań związanych z alkoholem i używkami.
Zajęcia w Krzyżowicach poprzedziła oficjalna inauguracja programu we Wrocławskim Starostwie Powiatowym. Udział wzięli w niej: Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, płk Artur Barański – Dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Roman Lachowolski ps. „Boski Roman” – Raper, Jacek Pawłowski - Psycholog, Piotr Chmurzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, Andrzej Szawan - Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego, Wiesław Zając – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Barbara Kosterska – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Dariusz Jedynak – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.
W ramach programu „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie – zdalne wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży” dzieci i młodzież borykająca się z sytuacjami kryzysowymi, m.in. utrzymujący się spadek nastroju, alienacja, niska samoocena, bezsenność, lęki, depresja, myśli samobójcze i inne problemy natury psychologicznej, otrzymają bezpłatna i profesjonalną pomoc ze strony specjalistów: psychologa, suicydologa (specjalista od badania i zapobiegania samobójstwom) oraz dietetyka. Tym samym działania te mają na celu troskę o zdrowie psychiczne dzieci oraz młodych ludzi zbliżających się lub wkraczających w dorosłość, to również poprawa dostępności do otrzymania pomocy bez wychodzenia z domu. To alternatywa w wyborze formy kontaktu ze specjalistą – mailing, telefon, kontakt przez komunikator.
Foto: Gazeta Sąsiedzka/WroclawskiPortal.pl
Napisz komentarz
Komentarze