Tyniec Mały. „Hotele robotnicze” dla cudzoziemców niepokoją mieszkańców

  • 07.06.2019, 19:59 (aktualizacja 07.06.2019, 20:08)
Tyniec Mały. „Hotele robotnicze” dla cudzoziemców niepokoją mieszkańców
Przeszło trzydziestu mieszkańców Tyńca Małego wzięło udział w spotkaniu poświęconemu problemowi powstających w szybkim tempie „hoteli robotniczych” dla pracowników- cudzoziemców.

Mieszkańcy miejscowości ogłosili zebranie za pośrednictwem mediów społecznościowych – wziął w nim również sołtys miejscowości Janusz Gargała. Delegacja mieszkańców wraz z sołtysem ma w najbliższym czasie udać się na rozmowy do Urzędu Gminy w Kobierzycach i przedstawić swoje wątpliwości i obawy.

Jakie to obawy?
– Przeprowadziłem się do Tyńca Małego, by mieć kilku, a nie kilkuset sąsiadów, mówi jeden z uczestników zebrania.
– Zdarzyły się już niekulturalne zaczepki pod adresem mojej żony, obawiamy się o bezpieczeństwo, dodaje inny.
– Obawiam się zmiany charakteru naszej miejscowości, jeśli takie „pomysły na biznes” się upowszechnią, dodaje młoda mieszkanka Tyńca.

W trakcie zebrania wielu mieszkańców zgłaszało wątpliwości natury prawnej dotyczącej działalności deweloperów zamieniających nowopowstałe domy w swoiste hotele robotnicze dla pracowników głównie (choć nie tylko) pochodzących z Ukrainy. Problem z podobnymi inwestycjami dotyczy nie tylko Tyńca Małego, lecz wielu miejscowości położonych wokół Wrocławia.
– W najbliższych dniach spotykamy się z mieszkańcami Tyńca Małego, potwierdza Piotr Kopeć, zastępca wójta Gminy Kobierzyce. Sprawy związane z bezpieczeństwem naszych mieszkańców mają dla nas absolutny priorytet. Zapewne w rozwiązanie problemu będziemy musieli zaangażować także inne służby i organy państwa, gdyż nie jest sprawa łatwa pod względem prawnym, dodaje zastępca wójta Kobierzyc.

Do tematu powrócimy w kolejnym wydaniu Gazety Sąsiedzkiej – po zaplanowanym spotkaniu w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

 

MW

Foto: Gazeta Sąsiedzka

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 07.06.2019, 22:50
Nie trzeba brać 500+, wtedy będzie miał kto pracować w Polsce

Pozostałe