Znamy zwycięzców 10. American Film Festival we Wrocławiu

  • 10.11.2019, 21:58
Znamy zwycięzców 10. American Film Festival we Wrocławiu Materiały prasowe
Święto amerykańskiego kina we Wrocławiu dobiega końca. Podczas dzisiejszej gali wręczenia nagród poznaliśmy zwycięzców jubileuszowej edycji American Film Festival. Wyróżnione produkcje otrzymały nagrody ufundowane przez BNY Mellon.

Tradycyjnie Jurorem AFF była publiczność, która głosowałana swoje ulubione filmy. Spośród 15 fabuł w sekcji Spectrum najlepsza okazała się Święta Frances (Saint Frances) w reżyserii Alexa Thompsona.

Święta Frances to pełna serdecznego, inteligentnego humoru historia trzydziestolatki na życiowym zakręcie, pracującej jako opiekunka tytułowej Frances, rezolutnej córki pary lesbijek. Debiut Alexa Thompsona charakteryzuje się równocześnie szczerością i lekkością, a ich połączenie daje często prowokacyjny efekt. Film zdobył już m.in. Nagrody Publiczności na festiwalach SXSW i L.A. Outfest.

Na ostatni pokaz Świętej Frances zapraszamy jeszcze dziś – o 20:45.

W konkursie American Docs, w którym widzowie mogli zobaczyć 13 dokumentów, publiczność nagrodziła I Want My MTV (aka Biography: I Want My MTV) w reżyserii TyleraMeasoma i Patricka Waldropa.

I Want My MTV to najbardziej energetyczny dokument w programie tegorocznej edycji AFF. Film Measoma i Waldropaodsłania historię słynnej stacji telewizyjnej, jej rozwoju i przemian, aż do rezygnacji z wideoklipów na rzecz realityshows. Poznajemy ją dzięki relacjom założycieli MTV, prezenterów i gwiazd muzyki pop (Sting, Eurythmics, ToriAmos), a także za sprawą bogatych archiwów, sprawiających, że I Want My MTV jest prawdziwą ucztą dla oka i ucha.

Na ostatni pokaz filmu zapraszamy jeszcze dziś – o 21:00.

* * *

Podczas dzisiejszej gali wręczone zostały także Indie Star Awards, czyli nagrody dla wybitnych przedstawicieli niezależnego kina z USA. Statuetki trafiły do Marka Webbera, reżysera i aktora; bohatera tegorocznej retrospektywy filmowej oraz do Jaya Van Hoya, producenta m.in. American Honey i The Lighthouse.

* * *

Niedziela to nie koniec filmowych atrakcji: w poniedziałek, 11 listopada, zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty jeszcze na 43 seanse w ramach American Film Festival!

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe