OPTYK 41. Nowy salon optyczny na Zwycięskiej

  • 18.01.2020, 20:02 (aktualizacja 18.01.2020, 20:05)
OPTYK 41. Nowy salon optyczny na Zwycięskiej
Rozmawiamy Jackiem Wydro – założycielem i właścicielem Salonu Optyk 41

Skąd pomysł na otwarcie salonu optycznego w nowej, biurowcowej okolicy ul. Zwycięskiej?

 

Pracujemy w branży już ponad 30 lat. Mamy wiedzę i doświadczenie. Prowadzimy salony w innych miastach. Chcieliśmy otworzyć salon w nowej, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wrocławia. Wiemy, że spotkamy tu bardzo wymagających klientów – jesteśmy gotowi na sprostanie ich oczekiwaniom. Współpracujemy z mieszczącą się tuż obok przychodnią NZOZ „Twój Lekarz” w której znajduje się także nowocześnie wyposażony gabinet okulistyczny. Pacjent korzysta więc z wszystkich usług na miejscu. Skraca to znacznie czas oczekiwania na okulary. Współpraca z okulistą i doświadczonym optometrystą to także gwarancja idealnego doboru szkieł korekcyjnych.

 

Co wyróżnia Salon Optyk 41?

 

Naszą siłą jest kadra – świetnie wykształcona, o znakomitych kwalifikacjach i – co bardzo ważne w tej profesji – doświadczeniu. Optometrystka, którą na co dzień spotkacie Państwo w naszym wrocławskim salonie może pochwalić się przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem w tym niełatwym zawodzie. Pamietajmy – zadaniem optometrysty jest zarówno dobór odpowiednich soczewek okularowych, jak i badanie wzroku. Sieciowe salony optyczne, tak popularne w Polsce, niekoniecznie mogą poszczycić się równie doświadczonym personelem – często spotkamy tam osoby przeszkolone raczej w kierunku sprzedaży, bez specjalistycznego wykształcenia.

 

Salon wyróżnia się nowoczesnym designem, indywidualnym podejściem do klienta i dużym wyborem korekcyjnych opraw okularowych znanych światowych firm. Ale to nie wszystko. Posiadamy najnowszy, najwyższej klasy sprzęt do badania korekcji wzroku.

Tym, co z pewnością nas wyróżnia jest fakt, że posiadamy własną pracownię optyczną i sami wykonujemy okulary.

 

Co oznacza to dla klienta?

 

Przede wszystkim znacznie szybsze terminy realizacji zamówień. A także gwarancją najwyższej jakości wykonania. Pracujemy na bardzo dobrym sprzęcie firmy Essilor. Wykonujemy również drobne naprawy okularów korekcyjnych i, oczywiście, świadczymy pełen serwis gwarancyjny. Wiele drobnych napraw jesteśmy w stanie dokonać błyskawicznie.

 

Jakie okulary obejmuje wasza oferta? Jakie marki szkieł obejmuje?

 

Wykonujemy wszystkie rodzaje okularów. Okulary progresywne, okulary progresywne przeciwsłoneczne, okulary dla kierowców, okulary przeciwsłoneczne z korekcją wzroku, okulary dla dzieci i do pracy biurowej oraz specjalne okulary ochronne do pracy przy komputerze.

 

Korzystamy ze szkieł marki Essilor, Hoya, JZO oraz doskonale znanej japońskiej firmy Nikon, której szkła korekcyjne są nowością na polskim rynku. Nikon ma jednak ogromne doświadczenie w zakresie szkieł okularowych – produkuje je od 1946 r.

 

Wybór okularów, zarówno szkieł, jak oprawek jest zwykle bardzo trudny – czym powinniśmy się kierować?

 

Warto zaufać doświadczeniu specjalistów. Potrafimy pomóc przy wyborze zarówno szkieł jak i oprawy. Gdybym miał się pokusić o poradę natury ogólnej – na okularach, podobnie jak na butach nie warto oszczędzać. Tanie buty są na krótko. Istotnie, właściwy wybór okularów nie jest prosty. Rozmawiając z naszym pacjentem pytamy o charakter wykonywanej pracy i aktywności w ciągu dnia.

Dodatkowo nasze okulary progresywne objęte są tzw. gwarancją adaptacji

 

Co to oznacza?

 

Przy wyborze szkieł progresywnych nasz klient ma czas na nauczenie się właściwego posługiwania się okularami progresywnymi. Jeżeli okaże się to niemożliwe, możemy wymienić mu szkła na dwuogniskowe lub dwie pary okularów jednoogniskowych.

Klient, który kupuje u nas okulary progresywne może więc czuć się bezpiecznie.

Nie koniec na tym. Kupując dziś szkła progresywne w Salonie Optyk 41, drugą parę szkieł progresywnych w wersji białej lub przeciwsłonecznej otrzymujemy za złotówkę. Trzeba jedynie wybrać i dokupić odpowiadającą nam oprawę.

 

Właśnie – wybór oprawki… jakie trendy i mody panują dziś na tym rynku?

 

Oczywiście okulary służą nie tylko do pracy – chcemy dobrze w nich wyglądać.

Mody w świecie okularów zmieniają się bardzo szybko. Często modę inicjują aktorzy lub celebryci. Ale zdarzają się również trendy odwrotne – alternatywne lub pokoleniowe.

Oprócz znanych marek światowych takich jak Vogue czy Armani bardzo dobrze ma się na rynku np. szwedzka marka Vasuma obecnie chyba najmodniejsza wśród młodzieży i osób, które chcą mieć „coś innego”, niepowtarzalnego, designerskiego.

Mamy również bardzo ciekawe polskie oprawki – kolekcję Ewy Minge i oprawki firmy Solano, świetnie radzącej sobie na rynku.

Marką, która z impetem zdobywa rynek są okulary Caroline Abram. Innym hitem rynku są okulary Anna Hickmann.

Ze swej strony gorąco polecam marki włoskie, m.in. Azzaro. W naszym salonie znajdziecie Państwo oprawki wielu innych znanych marek, takich jak Jimmy Choo, czy ulubione przez panie okulary marki Tous. Wszystkie te marki znajdziecie Państwo w naszym salonie.

 

Jesteście jednym z niewielu w Polsce salonów oferujących szkła firmy Nikon, znanej doskonale z produkcji świetnych aparatów fotograficznych, obiektywów i lornetek – powiedzmy więcej o ofercie szkieł okularowych tej marki

 

Nikon oferuje pełną gamę szkieł optycznych – zarówno jednoogniskowych, jak progresywnych, w różnych grubościach, szkła białe i fotochromowe oraz przeznaczone do pracy przy komputerze. Do tego dochodzi pełna gama powłok. Warto wspomnieć, że firma Nikon jako pierwsza zastosowała filtr niebieski w okularach do pracy przy komputerze. Światło niebieskie emitowane przez monitory i różne urządzenia elektroniczne jest bardzo szkodliwe dla naszego oka.

Wszystkie soczewki Nikona wykonane są w bardzo nowoczesnych technologiach. Przy zamawianiu szkieł Nikona dokonujemy na miejscu pomiaru specjalistycznym sprzętem po czym dane wysyłane są do Japonii. Informacje są tam przetwarzane i wysyłane do najbliższej fabryki okularów w Europie. Potem szkła szybko, w ciągu 5-6 dni znajdują się już u nas. Produkty okularowe Nikona wyróżniają się jakością, zwłaszcza szczegółowym odwzorowaniem obrazu, co jest bardzo istotne przy szkłach progresywnych. Są również bardzo trwałe. Należy przy tym podkreślić, iż wszystkie szkła oferowane przez nasz salon objęte są dwuletnią gwarancją.

Ze szczegółową ofertą najlepiej zapoznać się jednak na miejscu – w Salonie Optyk 41 przy ul. Zwycięskiej 41 we Wrocławiu. Zapraszam serdecznie!

 

Dziękuję za rozmowę

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe