Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rondem na Klecinie – jest wniosek

  • 31.01.2020, 11:14 (aktualizacja 11.03.2020, 20:45)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z rondem na Klecinie – jest wniosek

Pomysł nadania imienia WOŚP bezimiennemu dziś dużemu rondu w pobliżu Węzła Bielańskiego (pomiędzy salonem Motorpol a sklepem Agata Meble) to inicjatywa radnego SLD Dominika Kłosowskiego. Na dzisiejszym briefingu prasowym przy rondzie radny zaprezentował wniosek o nadanie mu nazwy WOŚP.

– Jestem aktywnym wolontariuszem WOŚP, podobnie jak moja 11-letnia córka. Wielka Orkiestra jest wspaniałą, łączącą ludzi inicjatywą i z pewnością zasługuje we Wrocławiu na takie wyróżnienie.

 

Wniosek radnego zostanie dziś oficjalnie złożony w ratuszu i trafi do banku nazw ulic. Ostateczną decyzję o nadaniu imienia ulicom podejmuje Rada Miejska. Procedura trwa zwykle około roku.

– Chciałby aby nazwa została przyjęta na 30. Finał WOŚP za niecałe dwa lata, moglibyśmy wówczas zaprosić na tę uroczystość Jurka Owsiaka, dodaje Dominik Kłosowski.

 

Rondo o nazwanie którego wystąpił radny SLD ma obecnie znaczenie lokalne – w przyszłości jednak to właśnie do niego ma zostać „wpięte” zakończenie południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

 

MW
Foto: Gazeta Sąsiedzka

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe