Klinika Diamentum. Liposukcja wodna – unikalna metoda dostępna już we Wrocławiu

  • 27.02.2020, 12:50
Klinika Diamentum. Liposukcja wodna – unikalna metoda dostępna już we Wrocławiu
Rozmawiamy z dr Robertem Chmielewskim, chirurgiem plastycznym operującym w Klinice Diamentum działającej przy ul. Jordanowskiej na wrocławskim Oporowie

Jakim zakresem chirurgii zajmuje się Klinika Diamentum? Jacy specjaliści operują wraz z Panem?

 

Zajmujemy się wszystkim, co dotyczy chirurgii estetycznej, chirurgii plastycznej, ginekologii estetycznej, chirurgii ogólnej z elementami ortopedii regeneracyjnej.

W klinice pracuje zgrany zespół bardzo doświadczonych lekarzy. Doktor Aleksandra Łuniewska współpracuje z nami od samego początku, jest świetnym i bardzo doświadczonym chirurgiem plastycznym. Kolejnym chirurgiem plastycznym w naszej Klinice jest dr Łukasz Banasiak, który na co dzień zajmuje się chirugią bariatryczną w szpitalu w Olsztynie. Zabiegi bariatryczne dotyczą osób po znacznej utracie masy ciała – w czasie jednego zabiegu można dokonać liftingu skóry brzucha, ud, ramion i innych obszarów ciała. Współpracujemy z dr. Krzysztofem Wilczkiem, wrocławskim lekarzem, który od wielu lat zajmuje się ortopedią i traumatologią narządów ruchu. Wykorzystuje w swej praktyce wiele technik zarówno manipulacyjnych, jak i innowacyjnych, m.in. wykonywane u nas zabiegi regeneracji stawów w oparciu o komórki SVF pozyskiwane z tłuszczu pacjenta. Komórki tego typu wykazują duże zdolności regeneracyjne, a ich podanie do stawu daje wieloletnie efekty. Zabiegi takie mogą być alternatywą dla osób z dolegliwościami bólowymi spowodowanych wiekiem, jak i dla osób aktywnych sportowo. Dr Tomasz Wacławczyk to znany i uznany specjalista medycyny estetycznej, dr Marek Pochwałowski to znakomity chirurg- ginekolog.

Zabiegi wykonywane są na miejscu – w Klinice. Dysponujemy doskonałym zapleczem – nowoczesną salą operacyjną oraz pokojami pobytu pacjentów. Zabiegi są wykonywane w systemie tzw. chirurgii jednego dnia. Udało się nam stworzyć warunki bardzo komfortowe, niemalże domowe, co pacjenci bardzo sobie chwalą. Oporów to doskonałe miejsce na mapie Wrocławia, a położenie Kliniki zapewnia dyskrecję jej pacjentom.

 

Unikalnym zabiegiem oferowanym przez Klinikę Diamentum jest liposukcja wodna z użyciem specjalnej aparatury – jest Pan jedną z niewielu osób na świecie wykonujących zabiegi tą metodą. Na czym polega i jakie daje korzyści?

 

Istotnie – Body Jet EVO to jedyne na świecie urządzenie wykorzystujące metodę liposukcji wodnej. Metoda ta polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej – płyn wykorzystywany w tej technice pełni wieloraką rolę, zawiera środki przeciwbólowe i obkurczające naczynia krwionośne. Krwawienie jest dzięki temu bardzo niewielkie – umożliwia to jednoczesne wykonania zabiegu na kilku partiach ciała i odessać kilkukrotnie więcej tkanki tłuszczowej niż w klasycznym zabiegu liposukcji. Przyjmujemy, iż jednocześnie można odessać od 8 do 10 proc. masy ciała, w przypadku, gdy pacjent jest zdrowy i nie ma żadnych przeciwskazań. Również zasinienie po zabiegu metodą liposukcji wodnej jest znacznie mniejsze. Przekłada się to oczywiście na szybsze dojście pacjenta do normalnej aktywności. Pacjent po jednym dniu opuszcza klinikę i może wrócić do normalnego funkcjonowania – trzeba oczywiście na pewien czas ograniczyć aktywność sportową i nosić specjalne ubranie uciskowe. W parę dni po liposukcji należy również zacząć wykonywać zabiegi takie, jak masaż limfatyczny i zabiegi wygładzające i liftingujące skórę. Oczywiście pacjent w naszej Klinice otrzymuje pełną informację i wsparcie – zabiegi taki wykonywane są również u nas.

Wypłukana tkanka tłuszczowa gromadzona jest z specjalnym naczyniu – jest to cenny materiał do kolejnych zabiegów. Urządzenie BodyJet umowżliwia tzw. liposculpturing – możliwość modelowania sylwetki. Odessany tłuszcz można z powodzeniem wykorzystać do modelowania m.in. pośladków, piersi – szczególnie u o osób, które straciły wcześniej na wadze. Urządzenie wyposażone jest w specjalny lipokorektor do którego pobierany jest sterylny tłuszcz i następnie przeszczepiany w pożądane miejsca. Wielką zaletą liposukcji wodnej jest to, że uszkadza ona niewiele komórek tłuszczowych – przeżywalność komórek kształtuje się nawet na poziomie 95 proc.

Przekłada się to na jakość i trwałość zabiegów przeszczepu tkanki. W klasycznych technologiach obumierało ok. 50 proc. komórek tłuszczowych, efekt zabiegu był więc znacznie mniejszy i zwykle wymagał uzupełnienia.

Liposukcja wodna jest metodą delikatną, uszkadzającą w niewielkim stopniu tkankę podskórną, dzięki czemu włókna kolagenowe obkurczają się w naturalny sposób, a skóra zbiega się znacznie lepiej, niż przy metodach klasycznych.

Zabieg jest nieznacznie droższy od zwykłej liposukcji ze względu na technologię i materiały jednorazowe, których używamy do jego wykonania. Nasi pacjenci mają możliwość korzystania z dogodnego systemu ratalnego firmy MediRaty.

 

 

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym?

 

Jest to kwestia zakresu i rozległości zabiegu. Przy mniejszych liposukcjach wystarczy znieczulenie miejscowe, gdyż jest to metoda mniej inwazyjna od liposukcji klasycznej. Pacjent odczuwa również znacznie mniejsze dolegliwości bólowe.

 

Kiedy pojawiają się rezultaty zabiegu? Czy są trwałe?

 

Rezultaty widać bezpośrednio po zabiegu – jeszcze lepiej po kilku tygodniach, gdy schodzi nieunikniona nawet przy metodzie wodnej opuchlizna.

Efekt liposukcji w zasadzie jest trwały do końca życia. Oczywiście po jego przeprowadzeniu powinniśmy przemyśleć nasze nawyki żywieniowe. Obszary poddane liposukcji nie będą ponownie nabierały tkanki tłuszczowej, ale oczywiście możemy nabrać jej w innych miejscach.

 

Dziękuję za rozmowę

 

 

Dr Robert Chmielewski. Chirurg i specjalista medycyny estetycznej. Uważany jest za twórcę polskiej szkoły medycyny anti- aging.
Jest uznanym specjalistą również poza granicami naszego kraju. Wykłada w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti–Aging, jest oficjalnym szkoleniowcem nowoczesnych technik zabiegowych. Wykładał na paryskim IMCAS. Jest ambasadorem marki CROMA.

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe