Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

  • 28.02.2020, 12:47
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem


 
Na terenie województwa dolnośląskiego - podobnie jak w całym kraju – nie ma potwierdzonych przypadków obecności wirusa SARS – CoV-2.
 
W dniu 27 lutego 2020r. Wojewoda Dolnośląski zorganizował dwie narady robocze, w których uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w  rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne. Wojewoda Dolnośląski pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami Rządu RP.
 
Według stanu na dzień 27.02.2020r. służby sanitarne Wojewody Dolnośląskiego oceniły stan zagrożenia dla naszego regionu jako niski. Ustalono, że:
a)     liczba osób objętych izolacja lub kwarantanną wynosi 16,
b)   liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym  wynosi 178,
c)    liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV  wynosi 9.
 
W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją służby medyczne na bieżąco modyfikują niezbędne komunikaty i dostosowują adekwatnie do potrzeb działania prewencyjne. Dziś (28.02.2020) w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej we Wrocławiu przy ul.. M. Skłodowskiej – Curie 73/77 rozpoczęło działalność laboratorium analityczne przygotowane infrastrukturalnie i personalnie do diagnostyki wirusa SARS – CoV-2.
 
Dla potrzeb społeczeństwa uruchomiona została także specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
 
W związku z alarmującymi doniesieniami z Włoch oraz rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – CoV-2, Wojewoda Dolnośląski apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego oraz o kierowanie się wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe