Informacja Wojewody Dolnośląskiego. Pierwszy pacjent z COVID-19 we Wrocławiu. Zakaz wycieczek szkolnych, place zabaw w galeriach handlowych do zamknięcia (rekomendacja)

  • 06.03.2020, 18:25 (aktualizacja 11.03.2020, 20:42)
Informacja Wojewody Dolnośląskiego. Pierwszy pacjent z COVID-19 we Wrocławiu. Zakaz wycieczek szkolnych, place zabaw w galeriach handlowych do zamknięcia (rekomendacja)
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu dr n. med. Jacka Klakočara oraz Wiceprezesa Zarządu Portu Lotniczego Przemysława Myszakowskiego.

Podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski omówił kwestie poruszane na wczorajszej odprawie wojewodów z Premierem Mateuszem Morawieckim. 

 

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim kwestii koordynacji współpracy pomiędzy Rządem a wojewodami oraz pomiędzy wojewodami a administracją zespoloną. Koncentrowaliśmy się także na przygotowaniach szpitali zakaźnych do ewentualnego niebezpieczeństwa związanego z wystąpieniem większej liczby  zachorowań – mówił Wojewoda Jarosław Obremski – Chciałbym także przekazać, że ze 100 mln przekazanych przez Rząd na wsparcie szpitali, województwo dolnośląskie otrzymało 8,5 mln złotych. 

Wojewoda zaapelował o rozważenie ograniczenia wyjazdów za granicę, o nieorganizowanie spotkań i konferencji z udziałem personelu medycznego, a także o poszanowanie praw pacjentów. Poinformował również o wystosowaniu rekomendacji do kuratorów oświaty o wstrzymaniu do odwołania wyjazdów i wycieczek szkolnych. Rekomendacje dotyczącą zamknięcia miejsc zabaw dla dzieci, zlokalizowanych w galeriach handlowych, otrzymają również dolnośląscy samorządowcy.

 

Podczas brifiengu Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski przekazał informacje o odwołaniu imprezy Destination Imagination, która miała odbyć się we wrocławskiej Hali Stulecia pod koniec marca. Decyzja zapadła po konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz na wniosek miasta Wrocław.  

 

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 860,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 453,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 28.

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe