#zostajęwdomu w weekend

  • 20.03.2020, 17:58
#zostajęwdomu w weekend
Zbliża się weekend a wraz z nim 21 marca i wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny. Tym razem jednak, inaczej niż co roku, nie zachęcamy do wspólnego świętowania, nie organizujemy wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, ale zachęcamy, apelujemy i dajemy przykład: zostajemy w domu.
Apelujemy do wrocławianek i wrocławian by zostali w domu. By dostosowali się do nakazów i idei przyświecającej "narodowej kwarantannie" - mniejsza liczba spotkań to mniejsza liczba zakażeń, to większa szansa na zdrowie i pełną opiekę medyczną dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla osób szczególnie narażonych na zachorowanie. 
 
Dlatego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zainaugurował dziś kampanię #zostajęwdomu w weekend -"Szanowni Państwo, zostańmy w domach. Zrezygnujmy ze spotkań. Wiosna na nas poczeka. Wrocław na nas poczeka. Kwarantanna ma sens gdy jest ciągła. Nie zmarnujmy naszej dotychczasowej pracy. - mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia - Aktualne informacje o sytuacji we Wrocławiu, ale też podpowiedzi, co robić w domu,  znajdziecie na stronie wroclaw.pl - dodał. 
 
Naszą kampanię kierujemy do wszystkich mieszkańców a także przedstawicieli środków masowego przekazu, których prosimy, by razem z nami zaapelowali do mieszkańców o pozostanie w domu w weekend. Chcemy wykorzystać wszelkie możliwe kanały, by namówić mieszkańców do domowej aktywności i pokazać jej zalety - nie tylko miejskie kanały komunikacji: portale, social media, wyświetlacze elektroniczne, ale także inne drogi: radio, prasę, portale internetowe i telewizję. Dlatego prosimy o wsparcie nas w działaniach i dziękujemy. 
 
A na miejskim portalu wroclaw.pl przygotowaliśmy dla wrocławian szereg informacji dotyczących nie tylko aktualnej sytuacji, ale także możliwości spędzenia wolnego czasu w domu. Wśród zebranych przez nas atrakcji są koncerty, zwiedzanie internetowe kultowych wrocławskich miejsc czy zajęcia online. Od piątku 20 marca do 29 marca Teatr Muzyczny CAPITOL emituje "Niezniszczalną Telewizję Festiwalową" czyli 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej online, koncerty organizuje także Narodowe Forum Muzyki a Centrum Historii Zajezdnia udostępnia w sieci wszystkie swoje zasoby. Hydropolis przygotowało cały pakiet działań edukacyjnych związanych oczywiście z wodą, w tym wirtualne oprowadzenie po muzeum, a ZOO Wrocław rozpoczęło cykl #domoweZOO, w którym zaprasza na cykl internetowych spotkań edukacyjnych i zwiedzanie ogrodu opiekunów i zwierząt. 
__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe