Wrocław. Niektóre miejskie przedszkola i żłobki zostaną otwarte 11 maja. Rusza wiosenno- letnia rekrutacja

  • 06.05.2020, 21:51
Wrocław. Niektóre miejskie przedszkola i żłobki zostaną otwarte 11 maja. Rusza wiosenno- letnia rekrutacja
Przedszkola i żłobki, które spełnią zostaną otwarte w poniedziałek 11 maja – mówi prezydent Jacek Sutryk. Władze miasta konsultują wciąż ze służbami sanitarnymi i wojewodą warunki bezpiecznego otwarcia placówek. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną te przedszkola i żłobki, na które zgłaszane jest duże zapotrzebowanie ze strony rodziców.

Rusza również wiosenno- letnia tura rekrutacji do miejskich przedszkoli i żłobków. We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie można składać przez cały rok. Również przez cały rok przydzielane są dzieciom miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, w czasie którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba wolnych od września miejsc, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Aby przeprowadzić ten nabór system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach. W tym roku dysponować będziemy ok 3150 wolnymi miejscami. Nowością jest uruchomienie nowego Żłobka nr 16 przy ul. Sygnałowej. Placówka będzie objęta projektem „Mamo, tato wróć do pracy”. Z kolei Żłobek nr 6 przy Krowiej czeka remont, więc nie będzie do niego naboru.

Harmonogram naboru wiosenno-letniego jest podzielony na kilka podstawowych etapów:
1. Od 8 maja do 27 maja z powodu aktualizacji danych wstrzymamy czasowo możliwość składania nowych wniosków.
W tym czasie wprowadzimy do systemu informację o wolnych od września miejscach oraz sprawdzimy, które z oczekujących na przyjęcie dzieci zmienią grupę docelową na starszą (dorosły już do starszej grupy).

Po tych zmianach możliwe jest przesunięcie się na liście w górę lub w dół.

2. Od 27 maja rodzice będą mogli ponownie składać wnioski o przyjęcie, a także modyfikować swoje wcześniejsze wybory w oparciu o nowe dane. Informacje o zaktualizowanej ofercie będą dostępne w systemie rekrutacyjnym i na stronach miejskich.  
3. Od 9 czerwca do 1 lipca po raz drugi wstrzymana będzie możliwość składania i edytowania wniosków. W tym czasie wszystkie zarejestrowane wnioski będą uczestniczyły w kwalifikacji na miejsca dostępne od 1 września (w oparciu o punkty posiadane 9 czerwca).  
Od 9 czerwca punkty za oczekiwanie będą naliczane, ale nie będą widoczne w systemie.

4. 1 lipca ogłosimy wstępne wyniki rekrutacji na miejsca wolne od 1 września (informacje będą dostępne w systemie) oraz podamy progi punktowe.

5. Od 2 do 9 lipca rodzice, których dzieci zakwalifikują się do żłobków, będą mieli czas na złożenie dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów, a do 17 lipca będzie czas na podpisanie umowy ze żłobkiem.  

6. Od 9 do 15 lipca po raz ostatni wstrzymamy działanie systemu w celu przywrócenia go trybu rekrutacji ciągłej (ze stanem miejsc od 1 września).

7. 16 lipca przywracamy system do trybu rekrutacji ciągłej oraz aktualizujemy punkty za oczekiwanie, które nie były widoczne od 9 czerwca.

Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne z dofinansowaniem miejskim. Rekrutować do żłobków mogą się dzieci urodzone między 1 stycznia 2018 a 13 kwietnia 2020

Od 1 stycznia do miejskich żłobków przyjmowane są dzieci szczepione zgodnie z kalendarzem szczepień, a dokumentem potwierdzającym jest książeczka zdrowia. Jednak w związku ze stanem epidemii Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor rekomendują odroczenie szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci. Dlatego po zakwalifikowaniu dziecka do żłobka w przypadku braku szczepienia związanego z okresem odroczenia rodzice mają obwiązek dołączyć oświadczenie o braku możliwości zaszczepienia dziecka i deklarację o uzupełnieniu szczepień w najbliższym możliwym terminie – (druk oświadczenie do pobrania -https://rekrutacja-zlobki.um.wroc.pl/wroclaw/zlobek/File/Download/2137). Dotyczy to także wniosków składanych przez 31 grudnia, w których nie ma informacji o szczepieniach. Kierownik/Dyrektor żłobka będzie monitorował uzupełnianie szczepień.


Kryteria punktowe rekrutacji nie zmieniły się.

• Wielodzietność, niepełnosprawność – 750 punktów

• Praca lub nauka obojga rodziców – 370 punktów

• Pracujący jeden rodzic lub opiekun – 150 punktów

• Więcej niż jedno dziecko w placówce – 100 punktów

(pełna informacja na stronie https://rekrutacja-zlobki.um.wroc.pl)

 
Nowy Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej

Żłobek przy Sygnałowej znajdzie się 27 maja w systemie rekrutacyjnym. Nowo utworzona placówka będzie funkcjonować w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Prace przy budowie nowego żłobka trwają od początku lutego 2019 r. Pomieści on 220 dzieci i będzie miał siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W budynku znajdzie się też pełna kuchnia i jadalnie, a na zewnątrz plac zabaw. W budynku miejsce znajdzie także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przy placówce pojawią się zatoki postojowe i stojaki rowerowe. Obecnie prace są na ukończeniu, trwa zagospodarowywanie terenu. Ukończona została natomiast przebudowa ulicy Sygnałowej – powstała nowa droga, oświetlenie oraz chodniki  (w niektórych miejscach z warstwy przepuszczalnej i specjalnie budowane tak, aby zachować istniejące drzewa). Zaplanowano także nasadzenie 25 lip drobnolistnych. Sumaryczny koszt budowy żłobka i ulicy to ok 20 mln zł.

Rekrutacja do żłobka na Sygnałowej będzie prowadzono za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej. Ponieważ żłobek jest objęty projektem „Mamo, tato wróć do pracy”, przeznaczony jest dla rodziców powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub poszukujących pracy (osoby bezrobotne, niezatrudnione).

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe