Wrocław. Pierwsza NOC MUZEÓW w trybie live

  • 15.05.2020, 20:09 (aktualizacja 15.05.2020, 20:15)
Wrocław. Pierwsza NOC MUZEÓW w trybie live
W weekend 15-17 maja zwiedzimy online 15 wrocławskich miejsc – muzeów i atrakcji

Podczas wirtualnego zwiedzania zobaczymy m.in. oddziały Muzeum Narodowego (w tym Panoramę Racławicką, Pawilon Czterech Kopuł), Muzeum Farmacji, Pałac Królewski, Ossolineum. Po każdym oprowadzać będą wyjątkowi goście.

– Będzie miała charakter wirtualnych wieczorów, a każdy rozpocznie się o godzinie 20.00 i zakończy po północy – mówi Alfred Wagner, zastępca dyrektora Biura Promocji i Turystyki UM. – Codziennie zaprezentowanych zostanie 5 spacerów w trybie live po muzeach, każdy trwający ok. 30 minut. Pojawią się o każdej pełnej godzinie, począwszy od 20.00 – tłumaczy.

– W roli przewodników po muzeach wystąpią znakomici fachowcy z dziedziny historii i historii sztuki, ale także autorzy wystaw. Po Muzeum Narodowym oprowadzi nas dyrektor Piotr Oszczanowski, po Pawilonie Czterech Kopuł Agata Iżykowska-Uszczyk, tajemnice Pałacu Królewskiego zdradzi dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski – opowiada Jerzy Pietraszek. – Tam, gdzie będzie to możliwe, pokażemy relacje na żywo, a w miejscach takich, jak choćby bunkier przy pl. Strzegomskim, w którym mieści się Muzeum Współczesne Wrocław, gdzie zanika zasięg komórkowy, pokażemy zarejestrowany wcześniej materiał – wyjaśnia dyrektor Wydziału Kultury.

Bliskie spotkanie ze sztuką

Wśród ciekawostek tegorocznej Wirtualnej Nocy Muzeów jest m.in. wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Muzeum Teatru. – Z uwagi na okoliczności wernisaż nie mógł się odbyć, ale dzięki transmisji będziemy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć dzieła artystki i zobaczyć, jak opowiada o swoich pracach – zwraca uwagę Jerzy Pietraszek. Dyrektor Wydziału Kultury zaprasza na weekend 15-17 online maja także z jeszcze jednego powodu. – To nie tylko okazja do spotkania z najlepszymi znawcami, ale i możliwość dokładnego przyjrzenia się kolekcji, na co nie zawsze mamy okazję zwiedzając muzea – podkreśla Jerzy Pietraszek i od razu uprzedza, że ekipa pracująca w muzeach będzie liczyła, ze względów bezpieczeństwa, tylko trzy osoby.  
Pełny program imprezy: https://www.wroclaw.pl/15-17-maja-wirtualna-noc-muzeow-2020-wroclaw-program

 

Gdzie obejrzymy Wirtualną Noc Muzeów

Wszystkie transmisje na żywo obejrzymy na oficjalnym profilu miejskim Wroclaw [Wroclove], wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce oficjalnych obchodów 75-lecia Wrocławia.

Filmy zostaną przygotowane w podobnej konwencji, jak cieszące się olbrzymią popularnością spacery po Wrocławiu.

Miejsca, które zwiedzimy wirtualnie:  

·        Muzeum Narodowe – Siedziba główna

·        Muzeum Narodowe – Pawilon Czterech Kopuł

·        Muzeum Narodowe – Panorama Racławicka

·        Muzeum Miejskie – Pałac Królewski

·        Muzeum Miejskie – Muzeum Militariów

·        Muzeum Miejskie – Muzeum Teatru

·        Muzeum Architektury

·        MovieGate

·        Muzeum Pana Tadeusza

·        Muzeum Przyrodnicze

·        Muzeum Farmacji

·        Muzeum Współczesne Wrocław

·        Centrum Historii Zajezdnia

·        Zakład Narodowy im. Ossolińskich

·        Dom Edyty Stein

Tradycyjna Noc Muzeów może we wrześniu

Noc Muzeów miała się odbyć 16 maja, ale nie trzeba tracić nadziei na tradycyjnie organizowaną imprezę. – Współpracujemy z innymi miastami nad najlepszym rozwiązaniem, a Poznań zaproponował, aby Noc Muzeów w Polsce odbyła się w sobotę 26 września – zapowiada Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UM podkreślając, że ostateczny termin zostanie uzgodniony wkrótce.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe