Partynicki mural w centrum Wrocławia

  • 18.09.2020, 16:45 (aktualizacja 21.09.2020, 22:26)
Partynicki mural w centrum Wrocławia foto: Gazeta Sąsiedzka
Mural znajduje się na ścianie kamienicy przy ul. Sądowej 8a i został zrealizowany przez Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

– W przestrzeni miejskiej Wrocławia nie ma pięknych koni. Jest Chrobry na koniu ale ten koń pozostawia, mówiąc delikatnie, wiele do życzenia. Królowie w pięknych miastach Europy i świata siedzą zawsze na pięknych rumakach, koń Chrobrego odstaje od tego standardu. W związku z tym postanowiliśmy w przestrzeni miejskiej Wrocławia umieścić konia pomnikowego. Ten który znalazł się na muralu ma swój pierwowzór. Podobny koń stoi u wejścia na słynny angielski tor Newmarket. Wjeżdżając na Newmarket czuć dumę bijącą z tego pomnika, bywalcy toru mają poczucie uczestniczenia w czymś bardzo ważnym. Stąd pomysł na taki mural, który służy również temu, żeby wrocławianie wiedzieli, że mamy tor wyścigów konnych,  jak się okazuje nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wyścigi konne w Polsce obecnie nie są w najlepszej kondycji, dlatego mam nadzieję, że  mural będzie propagował ten piękny i jednocześnie najtrudniejszy ze wszystkich sportów konnych”  mówi dyrektor wrocławskiego toru – Jerzy Sawka.

 

Autorem projektu i wykonawcą murala jest artysta Kamil Tobiasz. 
Łączna powierzchnia murala to 350m2, natomiast postać konia ma 14 metrów wysokości.
Mural powstawał w ciągu 7 dni. Do jego wykonania artysta zużył blisko 100 litrów farb w 40 różnych kolorach.

__1

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe