Kung Fu podczas pandemii – turnieje online lub bez publiczności

  • 16.12.2020, 21:55 (aktualizacja 16.12.2020, 22:14)
Kung Fu podczas pandemii – turnieje online lub bez publiczności


Regularne treningi w grupach dziecięcych Akademii Kung Fu na Ołtaszynie są obecnie zawieszone. Młodzi sportowcy z Akademii radzą sobie jak mogą, trenując tam, gdzie sale na tego typu zajęcia są jeszcze dostępne – w treningu fizycznym ważna jest ciągłość, zwłaszcza dla osób startujących regularnie w zawodach. Zupełnie nową formułą rywalizacji sportowej są zawody w wersja on-line, tzn. do organizatora przesyłane są nagrania video zawodnika, które są oceniane przez sędziów na wybranej platformie internetowej. Takie zawody kung fu dla dzieci rozegrały się już dwukrotnie, a na ostatnim Turnieju Małego Smoka, zawodnicy z Ołtaszyna zdobyli 6 medali –  2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe.
Jednak na formule zdalnych zawodów się nie kończy. Przy odpowiednim reżimie sanitarnym można przeprowadzać także zawody w hali, niestety bez udziału publiczności. Natomiast zapewniona jest ciągłość startów i możliwość zdobywanie punktów, tak istotnych by dostać powołanie do polskiej kadry na zawody międzynarodowe.
5-6 grudnia odbył się w Krakowie XXIV Otwarty Puchar Polski Kung Fu Wu Shu. 15 klubów (niestety tylko z Polski), około 80 zawodników. I tym razem zawodnicy z ołtaszyńskiej akademii kierowanej przez sifu Mariusz Targosa pokazali się z jak najlepszej strony -  9 osobowa drużyna zdobyła 15 medali -  4 złote, 5 srebrnych, 6 brązowych.

– Teraz czas na odpoczynek i zimowe zgrupowanie przed kolejnymi zmaganiami na wiosnę, mówi trener Mariusz Targos, którego akademia prowadzi również zającia Tai Chi dla dorosłych.


Kontakt dla zainteresowanych:

Akademia Kung Fu
YMAA Wrocław

www.ymaa.wroc.pl

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe