American School of Wrocław – wkrótce z nowym zespołem edukacyjnym w Bielanach Wrocławskich

  • 23.12.2020, 16:31 (aktualizacja 30.12.2020, 16:33)
American School of Wrocław – wkrótce z nowym zespołem edukacyjnym w Bielanach…
Z Panią Minakshi Sharmą, dyrektorką American School of Wrocław rozmawia Maciej Wełyczko

Jak i kiedy powstała American School of Wrocław?

Rozpoczęliśmy działalność American School of Wrocław w sierpniu 2011 – od żłobka i przedszkola. W 2015 uruchomiliśmy własną siedzibę przy ul. Partynickiej we Wrocławiu – teraz, w związku z wysokimi oczekiwaniami rodziców i międzynarodowej społeczności szkoły ASW rozrasta się – całkowicie nowy zespół edukacyjny w Bielanach Wrocławskich zostanie otwarty 1 września 2021.

Jaki pomysł przyświecał decyzji o utworzeniu ASW?

Oryginalny pomysł polegał na utworzeniu żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej opartych na polskich podstawach programowych oraz zasad American Core Knowledge – programu, który kładzie zrównoważony nacisk na nauczanie po polsku i angielsku, z udziałem natywnych speakerów mówiących po angielsku i polskich nauczycieli.

Jaką szkołą jest ASW?

Jest szkołą, która zapewnia całościową, dwujęzyczną edukację – od żłobka, przez przedszkole i szkołę podstawową, aż do szkoły średniej – w bezpiecznym i nowoczesnym budynku, szkołą pełną świeżych pomysłów.

Czy szkoła w pełni realizuje polskie podstawy programowe? Czy absolwenci Pani szkoły mogą bez przeszkód kontynuować naukę w polskich liceach?

Oczywiście! American School of Wrocław jest zarejestrowana jako niepubliczna prywatna szkoła zgodnie z ogólnie obowiązującym w Polsce prawem i znajduje się w rejestrze szkół Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie otrzymują na koniec roku szkolnego zarówno polskie świadectwa, jak i amerykańskie certyfikaty.

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i mogą kontynuować naukę w polskim systemie oświatowym.

Gdzie dziś mieści się szkoła? Kiedy przeprowadzicie się do nowej siedziby w Bielanach Wrocławskich?

Główna siedziba znajduje się przy ul. Partynickiej. Działa tu żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa z klasami 1-3. Od 1 września 2021 działać będzie drugi kampus w Bielanach Wrocławskich. Funkcjonować będzie w nim również żłobek i przedszkole oraz szkoła podstawowa z klasami 1-8 i szkoła średnia. Obie siedziby będą funkcjonowały równolegle.

Czym różnicie się od innych szkół? Co unikalnego znają w Waszej ofercie uczniowie i ich rodzice?

Dzieci uczą się u nas angielskiego w naturalny sposób – zgodnie z polskim programem. Wszystkie zajęcia specjalizowane, takie jak sztuka, muzyka, sport, ICT, lekcje biblioteczne odbywają się po angielsku. Szkoła oferuje możliwość odrabiania zajęć domowych w szkole – w godz. 15.00 – 16.00, jeśli rodzice chcą takiego rozwiązania. Wspieramy uczniów, którzy tego potrzebują, na polu opieki psychologicznej i logopedycznej. Podobnie, wraz z nauczycielami- specjalistami wspieramy uczniów ze specjalnymi potrzebami i dzieci z niepełnosprawnościami. Prowadzimy również lekcje ESL (English as Second Language – angielski jako drugi język) dla uczniów mających trudności z angielskim. Lekcje te prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli ESL. ASW prowadzi więc dwujęzyczny program nauczania dla wszystkich uczniów, kładąc jednocześnie duży nacisk na zajęcia pozalekcyjne.

Jakie zajęcia dodatkowe i udogodnienia – dla dzieci i rodziców oferuje ASW?

Oferta zajęć dodatkowych jest bardzo bogata – obejmuje zajęcia sportowe, zajęcia muzyczne, taniec, robotykę, szachy. Mamy nawet Klub Szekspirowski. Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 15.00 – 16.00.

Jeśli chodzi o udogodnienia wymieniłabym:

– Transport uczniów w systemie „od drzwi do drzwi”

– Dysponujemy własną kuchnią – czekają w niej codziennie świeże i zdrowe posiłki

– Kamery dostępne dla rodziców

– Wydarzenia kulturalne i międzynarodowe festiwale

– Stosunek liczby uczniów do nauczycieli (polskich i natywnych anglojęzycznych) wynosi 18:2 (szkoła podstawowa), 16:2 (przedszkole, podstawówka) z polskimi i natywnie anglojęzycznymi nauczycielami.

– Nowoczesny budynek z basenem, wielofunkcyjną halą sportową, place zabaw na zewnątrz, salę IT, laboratorium, 98 miejsc parkingowych oraz obszerne i kolorowe klasy lekcyjne.

– Mundurki dla uczniów

Jakich nauczycieli zatrudnia Państwa Szkoła?

Nasi nauczyciele pochodzą najczęściej z USA, Anglii, Irlandii, RPA, Kanady i Australii – wszyscy mają kwalifikacje i doświadczenie w międzynarodowej edukacji. By wypełnić założenia polskiej podstawy programowej zatrudniamy polskich nauczycieli przygotowanych do nauki polskiego zarówno jako pierwszego, jak i drugiego języka. Mamy również świetnie wykwalifikowanych nauczycieli do polskich programów przedmiotowych – historii, techniki, chemii, fizyki, matematyki, geografii.

Czy zajęcia w szkole są wyłącznie w języku angielskim ?

Język angielski jest językiem wiodącym w naszej szkole. Także podczas zabawy, w stołówce, podczas zajęć na dworze mówimy po angielsku.

Jakich języków prócz angielskiego i polskiego uczy się w ASW?

Poza tymi dwoma językami oferujemy naukę hiszpańskiego i niemieckiego.

Jaką rolę w szkole odgrywają rodzice?

Rodzice działają w PTA, czyli Stowarzyszeniu Nauczycieli Rodziców – jest to grupa rodziców, która organizuje wydarzenia i jest w pełni zaangażowana w życie szkoły i naszej wspólnoty. Rodzice zawsze mogą umówić się na spotkanie z zespołem administracyjnym, aby dowiedzieć się więcej o szkole.

Jak przedstawia Pani szkołę nowym uczniom i ich rodzicom? Jak można zapoznać się z nią przed rozpoczęciem nauki?

Rodzice mogę przyprowadzić dzieci na dni próbne (1-3 dni). Nowi rodzice mogą w tym czasie spotykać się z nauczycielami i zespołem administracyjnym, aby porozmawiać o edukacji dziecka.

Dziękujemy za rozmowę

Więcej informacji na stronie:

https://www.asw.org.pl

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wrocław
Wrocław 27.02.2022, 02:50
Moje dziecko jest w ASW od początku puki było mała kameralna placówka było super wszystko dopilnowane. Aktualnie podstawówka to nie porozumienie dzieci się nie uczą program jest nie realizowany . Zamiast się uczyć włączają filmy do oglądania albo proponują rysowanie lektur w 4 klasie . Zdecydowanie nie polecam . Szukam alternatywny bo płaci się dużo pieniądze ze przechowanie dzieci.
Maciek
Maciek 14.01.2021, 22:24
Cieszymy się, że pojawiają się na rynku nowe opcje dla dzieci niz tylko szkoła na Akacjowej.
Lorena Useche
Lorena Useche 29.12.2020, 21:05
So happy we found ASW School, my kids adopted very well and fast, learning 2 languages at time! 100% recommended!

Pozostałe