Wrocławski sylwester – wprost ze Sky Tower!

  • 29.12.2020, 18:35 (aktualizacja 15.01.2021, 12:40)
Wrocławski sylwester – wprost ze Sky Tower!
To ma być wrocławski sylwester jakiego świat nie widział. W tym roku – w związku z pandemią – zabawa w stolicy Dolnego Śląska przenosi się z Rynku do świata wirtualnego. Miejski sylwester odbędzie się w zupełnie nowej formule wprost ze Sky Tower. Zabawa rozpocznie się o godzinie 20, prowadzi ją Paweł Gołębski, a wśród gości m.in. gotująca Magdalena Orłoś, DJ Gambit, wokalistka Justyna Szafran i aktor Janusz Chabior. Przed północą życzenia widzom złoży prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Od blisko 30 lat mieszkańcy zwyczajowo spędzali ten czas na wrocławskim Rynku. W tym roku, ze względu na pandemię, jest to niemożliwe, jednak spotkamy się wirtualnie na szczycie najwyższego budynku we Wrocławiu, by zgodnie z tradycją przeżyć ten dzień wspólnie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
We wrocławskiej „domówce” na szczycie Sky Tower – dzięki transmisji online – będzie mógł wziąć udział każdy.  Sylwestra będzie można śledzić na miejskim portalu www.wrocław.pl, profilu Wroclaw [Wroclove], ale także na stronach internetowych mediów lokalnych oraz telewizji Echo24.
- Od wielu miesięcy uczymy się tego nowego modelu komunikowania, łączenia się w Internecie. Tak odbywają się konferencje, zebrania, ale też prywatne spotkania. Ten model już znamy. Tak też każdy będzie mógł wpaść na naszą domówkę. W ten sposób możemy spotkać się także z tymi, którzy będą na innych kontynentach – opowiada Paweł Gołębski, prowadzący i reżyser tegorocznego Sylwestra. - Będziemy gotować, opowiadać jak minął rok, grać, śpiewać, a czasem też walczyć z technologią.
Kogo możemy spodziewać się na sylwestrze? Janusz Chabior, aktor doskonale znany m.in. z filmów Smarzowskiego oraz Agata Wątróbska przygotowują na tę noc coś specjalnego.  Magda Orłoś, niewidoma kucharka, ugości nas w kuchni. Konrad Imiela obiecał przyjść na domówkę z gitarą, a Justyna Szafran, aktorka wrocławskiego Teatru Capitol, będzie nam śpiewać. O oprawę muzyczną całego wieczoru zadba doskonale znany z wrocławskich sylwestrów DJ Gambit. Do Sky Tower wpadną także m.in. aktor Maciej Maciejewski i pianista Piotr Świętoniowski.
Jak zostać współautorem  zabawy #SylwesterŻycia?
Każdy spędzający ten czas we własnym domu będzie mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania. Wystarczy hashtag #SylwesterŻycia przy nagrywanym i wrzucanym do sieci filmiku, by ten mógł trafić na „domówkową antenę”.
- Sylwester to taki moment, kiedy żegnamy się ze starym rokiem. Myślę, że w tym roku wiele osób chciałoby z hukiem pożegnać 2020, jako ten zapisany w historii niezbyt optymistycznie. Ale pożegnajmy ostatnich 12 miesięcy w bezpieczny sposób -  mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław - Chcemy być razem, razem z wrocławianami i wrocławiankami, ale też mieszkańcami Polski i całego świata, ze wszystkimi którzy zechcą się z nami połączyć. Zostańmy w domach, bawmy się w gronie najbliższych, ale połączmy się z Wrocławiem.

Sylwester Życia to również idea, która niesie w sobie pamięć o tych, którzy walczą o zdrowie i życie – o pracownikach służby zdrowia oraz chorych na COVID-19. Organizatorzy deklarują, że tej nocy z szacunkiem odniosą się do działań białego personelu, jeśli się uda – pokażą także jak biały personel spędza ostatnią noc roku.  Jednocześnie będzie to także jasny sygnał dla mieszkańców, że przebywanie w większej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia.
Podczas transmisji obecny będzie tłumacz języka migowego – zgodnie z zapowiedzią prezydenta Wrocławia o dostępności zabaw sylwestrowych także dla osób z niepełnosprawnościami.

Transmisja dostępna na:
www.facebook.com/wroclaw.wroclove
www.wroclaw.pl
https://www.facebook.com/events/388118429194055

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe