Aquapark na Brochowie – wmurowanie kapsuły czasu

  • 20.01.2021, 17:19 (aktualizacja 20.01.2021, 17:30)
Aquapark na Brochowie – wmurowanie kapsuły czasu
Obiekt przy ulicy Polnej ma zostać otwarty już w przyszłym roku. Powstaje w miejscu dawnego brochowskiego basenu, od kilkunastu lat popadającego w ruinę.

– Cieszę się, że mimo pandemicznej ery, udaje nam się realizować plany i rozwijać wrocławską infrastrukturę sportowo-rekreacyjną – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Z pewnością ta inwestycja urozmaici życie mieszkańców Brochowa i okolic – dodał prezydent Wrocławia.

– Spełniło się marzenie. Do inwestycja ważna dla wszystkich wrocławian, ale najważniejsza dla dzieci i młodzieży z pobliskiej szkoły. Będą mogły uczyć się pływać i wypoczywać w pięknym, nowoczesnym i bezpiecznym miejscu, dodaje inicjator i pomysłodawca odbudowy brochowskiego basenu Dominik Kłosowski (Klub Prezydenta Jacka Sutryka, SLD) – prywatne ratownik wodny.

Koszt budowy kompleksu basenowego na Brochowie to ok. 35 mln PLN. W głównym budynku aquaparku znajdą się cztery baseny wraz z infrastrukturą i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej powstaje basen sportowy (25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 do 1,8 m), basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe