Poseł Lewicy w obronie kupców z Pasażu Zielińskiego

  • 22.01.2021, 19:12 (aktualizacja 22.01.2021, 19:16)
Poseł Lewicy w obronie kupców z Pasażu Zielińskiego foto: materiały prasowe
Poseł Wiosny (Klub Parlamentarny Lewicy) dr Krzysztof Śmiszek oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Kupców zorganizowali wspólną konferencję prasową ws niedostatecznej pomocy dla przedsiębiorców ze strony rządu. Podczas konferencji poseł Śmiszek przedstawił także główne elementy ustawy pomocowej, którą Lewica złożyła do laski marszałkowskiej 18 stycznia 2021 r.

W czasach kryzysu sprawnie działające państwo powinno wykazać się odpowiedzialnością za tych wszystkich, którzy solidarnie łożą na jego funkcjonowanie. Rząd w sposób chaotyczny i nieskoordynowany, na podstawie przypadkowych kryteriów rozdziela symboliczne w stosunku do strat i potrzeb środki - mówi poseł Krzysztof Śmiszek.

We współpracy z Panią Prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Kupców Agnieszką Akiją podjęliśmy działania i wspólnie wypracowaliśmy rozwiązania uwzględniające potrzeby drobnych przedsiębiorców w rządowej pomocy. Ustawa, którą złożyła Lewica jest efektem tej współpracy. 

W dniu 18 stycznia br. Koalicyjny Klub Lewicy złożył projekt ustawy, który zakłada m.in.:

  • bez względu na branżę – pomoc dla przedsiębiorcy który utraci 75% przychodów w stosunku do roku poprzedniego
  • zwiększenie do poziomu 15 tysięcy złotych pomocy dla przedsiębiorców
  • objęcie pomocą kobiet, które w ubiegłym roku były na urlopach macierzyńskim, czy też na urlopie wychowawczym. Zgodnie z obecną tarczą prawo do wsparcia im nie przysługuje
__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe