Trwa akcja #WrocławSięSzczepi

  • 17.02.2021, 14:04 (aktualizacja 17.02.2021, 14:08)
Trwa akcja #WrocławSięSzczepi
Prawie 75 tys. wrocławian zaszczepiło się przeciwko wirusowi COVID19.(dane na godz.9.00 – 17.02.2021 ). W mieście działają 123 punkty, gdzie można zaszczepić

Najważniejsze miejsce na szczepionkowej mapie Wrocławia to Akademicki Szpital Kliniczny, który może szczepić nawet 10 tys. osób tygodniowo i Stadion Miejski, który ma podobne możliwości.
— Na terenie Wrocławia  mamy możliwość zaszczepić nawet do 40 tysięcy osób tygodniowo. Sam punkt szczepień na Stadionie Miejskim we Wrocławiu jest jednym z największych w kraju.  Może przyjmować około ośmiu tysięcy osób tygodniowo – jeśli tylko wreszcie dotrą do nas szczepionki. Wszyscy tęsknimy do normalności, ale proszę wytrzymajmy, zachowujmy się odpowiedzialnie i szczepmy się, gdy tylko będzie to możliwe. 
Wrocław pomaga w transporcie potrzebujących dowozu na szczepienia, uruchomiliśmy też specjalną zakładkę na portalu miejskim Wrocław.pl gdzie podajemy wszystkie ważne i pewne informacje dotyczące szczepień. Także tam znajdziecie mapę z ponad 120-toma punktami szczepień na terenie Wrocławia. 
Teraz ruszamy z kolejną odsłoną kampanii społecznej „#WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw COVID-19”.  To m.in. prawdziwe, bardzo osobiste relacje wrocławian, którzy walczą z pandemią lub są jej ofiarami. Wszystko po to abyśmy – gdy tylko będzie to możliwe - zaszczepili się. W pierwszym możliwym terminie. Dla dobra nas, naszych rodzin, dla dobra Wrocławia. A do tego czasu proszę – uważajmy na siebie ” – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Szczegółowa mapa punktów szczepień na stronie: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/). 

Trwa kampania #WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19, która ma zachęcić mieszkańców do udziału w Narodowym Programie Szczepień oraz wesprzeć struktury państwowe, prowadzące ten program. 
Informacje udostępniane są poprzez profile miejskie w portalach społecznościowych oraz na stronie https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/ Komunikaty dostępne są także na  biletomatach, kasownikach i na wiatach przystankowych. 
Na stronie https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/ publikujemy relacje wrocławian, którzy opowiadając o własnych doświadczeniach, apelują by się szczepić. Prawdziwe historie, które są ważnych głosem w dyskusji o konieczności szczepień, społecznej odpowiedzialności za siebie i innych. 

https://youtu.be/qXlfLCldgSQ 
https://youtu.be/XnJn7n-wiuA 
https://youtu.be/ngLegJpIc3E 
https://youtu.be/AKOM1Fj8LYE 

Urząd Miejski Wrocławia i MPK Wrocław pomaga potrzebującym dotrzeć do punktów szczepień – dla osób  spełniających kryteria do transportu  uruchomiliśmy specjalny numer telefonu 71 777 98 80 
Na pomoc mogą liczyć osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz seniorzy w wieku 70+, które mają obiektywne trudności z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień . Usługa jest bezpłatna. 
Dla  osób w ogóle nie poruszających się „leżących” dostęp do szczepień przeciwko COVID-19 zapewniają POZ-ty, czyli placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które organizują l wizytę  domową ze szczepieniem lub zlecają go punktowi mobilnemu jeśli w danym POZ nie ma punktu szczepień . 
Koordynacją, czyli m.in. odbieraniem zgłoszeń i ustalaniem szczegółów dojazdu do punktu szczepień z samym zainteresowanym, zajmuje się Urząd Miejski Wrocławia. 
Dodatkowo, seniorzy w wieku 75+, mający tzw. Złotą Kartę Seniora, mogą dotrzeć na szczepienia, korzystając z programu Taxi75+. Zainteresowani programem Taxi 75+ powinni najpierw zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia "Żółty Parasol", ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu, gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzymają Złotą Wrocławską Kartę Seniora, upoważniającą do skorzystania z programu. Kurs można umówić pod numerem telefonu 794 123 124. 
Proces szczepienia Polaków podzielony jest na etapy, w zależności od wykonywanego zawodu oraz wieku 
Nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być pacjentem danej placówki. 
Jak się zapisać? Bezpośrednio w placówce, która wykonuje szczepienia, telefonicznie – w ww. placówce bądź korzystając z ogólnopolskiej, bezpłatnej infolinii 989 (tu niezbędne jest podanie nr. PESEL); wysyłając SMS na nr 664 908 556 (potem nastąpi kontakt z nadawcą w celu umówienia terminu szczepienia); elektronicznie przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl, ale ten sposób rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego. 
Bezpośrednio przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego lub zrobić to wcześniej i dostarczyć do placówki w dniu szczepienia. 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe