Wrocław z ulicą Ryszarda Szurkowskiego?

  • 17.02.2021, 20:06
Wrocław z ulicą Ryszarda Szurkowskiego? na zdjęciu (od lewej) politycy wrocławskiego SLD: Arkadiusz Sikora, Dominik Kłosowski, Czesław Cyrul

O nadanie jednej z wrocławskich ulic imienia Ryszarda Szurkowskiego, najwybitniejszego polskiego kolarza wszech czasów wystąpili wrocławscy działacze i radni miejscy SLD.

– Ryszard Szurkowski był wielkim mistrzem sportu i wzorem do naśladowania dla wszystkich, jego sukcesy były ważne dla kilku pokoleń Polaków, mówi radny Dominik Kłosowski.

W swoim wniosku politycy Lewicy podkreślają związki zmarłego niedawno Ryszarda Szurkowskiego z Wrocławiem, który w stolicy Dolnego Śląska ukończył liceum Akademię Wychowania Fizycznego.

Nie wiadomo jeszcze, która z ulic otrzyma imię wielkiego kolarza, ani kiedy odbędzie nastąpi samo nadanie imienia. Wniosek nie powinien napotkać jednak większych problemów w trakcie głosowań w Radzie Miejskiej Wrocławia – postać Ryszarda Szurkowskiego budzi szacunek Polaków ponad wszelkimi podziałami.

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe