Ruszają konsultacje dotyczące przyszłości Parku Krzyckiego

  • 24.02.2021, 14:45 (aktualizacja 24.02.2021, 14:47)
Ruszają konsultacje dotyczące przyszłości Parku Krzyckiego

Konsultacje dotyczące urządzenia północnej części parku Krzyckiego, położonej pomiędzy R.O.D “Dolinka” a ul. Życzliwą, rozpoczynają się 1 marca 2021 r. To kolejny, obok Klecińskiego, Grabiszyńskiego oraz Tysiąclecia, park, który zostanie zlokalizowany przy rzece Ślęzy. Inwestycja będzie realizowana w etapach, w pierwszej kolejności będzie zapewniona niezbędna infrastruktura. 
Kiedy konsultujemy? 
1-14 marca 2021 r. 
Co konsultujemy? 
Sposób urządzenia części parku Krzyckiego (pomiędzy R.O.D “Dolinka” a ul. Życzliwą). Przedmiotem konsultacji jest koncepcja zagospodarowania tego terenu. 
Jaki cel konsultacji? 
·        Przeprowadzenie rozmowy na temat zagospodarowania ważnego obszaru miasta. 
·        Zebranie opinii mieszkanek i mieszkańców miasta na konsultowany temat, w tym na temat obecnego sposobu użytkowania terenu i jego znaczenia. 
·        Przekazanie informacji o obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, strukturze własnościowej oraz założeniach dla północnej części parku Krzyckiego. 
Jaki zakres konsultacji? 
·        Funkcje, które park może pełnić, oraz elementy mogące pojawić się na tym terenie, np.: 
o        strefy przyrody bez dostępu człowieka (tzw. biocenotyczne); 
o        strefy rekreacji biernej; 
o        place zabaw dla różnych grup wiekowych; 
o        elementy służące edukacji, kulturze i aktywności społecznej (np.: żłobek, przedszkole, szkoła – wszystko plenerowe; scena, teatr, ścieżki: edukacyjne, przygodowe, sensoryczne); 
o        miejsca rekreacji grupowej, np.: zadaszenia, wiaty, kamienne kręgi; 
o        miejsca do ćwiczeń; 
o        toalety. 
·        Elementy rekreacji czynnej lub biernej, z zastrzeżeniem, że park to w przeważającej mierze teren o dużych walorach przyrodniczych i elementy rekreacyjne tu lokalizowane będą jak najbardziej naturalne, by nie wpływały negatywnie na otoczenie. 
·        Układ ścieżek pieszych i rowerowych w parku, wynikający z obecnego i przyszłego otoczenia, zagospodarowania wewnętrznego, zewnętrznych powiązań, potrzeb osób z niepełnosprawnościami i obsługi technicznej. 
·        Mała architektura: ławki, leżaki, kosze na odpady, elementy informacyjno-edukacyjne, stojaki rowerowe, oznaczenia ścieżek biegowych, bariery i słupki itp. 
·        Informacje o zastosowanej zieleni, będącej ściśle powiązaną z zasadami gospodarowania wodami opadowymi. 
·        Ogólne zasady pielęgnacji istniejącej zieleni. 
Jaki efekt konsultacji? 
Raport z konsultacji i ostateczna koncepcja, która będzie stanowić wkład do postępowania o wybór wykonawcy projektu „Gospodarowanie wodami opadowymi w obszarze ulic: Racławicka i Skarbowców we Wrocławiu” (wykonawca  przygotuje i zrealizuje projekt). 
Jak konsultujemy? 
E-FORMULARZ OPINII (dla dorosłych) | 1-14 marca 2021 r. | Dostępny na stronie konsultacji. 
E-SPOTKANIE KONSULTACYJNE | 4 marca 2021 r. (czwartek), godz. 17.30 | Aktywny udział możliwy na platformie internetowej. | Transmisja (podgląd) na stronie konsultacji. 
Uwaga! W poniższym linku znajdują się informacje na temat minimalnych wymagań sprzętowych, natomiast tutaj są informacje, jak dołączyć do spotkania. 
PUNKT KONSULTACYJNY | 7 marca 2021 r. (niedziela ), godz. 14.00-17.00 | lokalizacja punktu: róg ul. Przyjaźni i Krzyckiej.   
KONSULTACJE DZIECI I MŁODZIEŻY| 1-14 marca 2021 r.| Zebranie opinii na konsultowany temat od grup dziecięcych i młodzieżowych: 
1.        biorących udział w I etapie konsultacji: zuchów i harcerzy, 
2.        działających w zakresie edukacji ekologicznej i na rzecz ochrony klimatu. 

Więcej informacji: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/jak-urzadzic-park-krzycki

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe