Trzecia fala pandemii coraz bardziej odczuwalna – rejestrujmy się z głową!

  • 23.03.2021, 21:36 (aktualizacja 23.03.2021, 21:37)
Trzecia fala pandemii coraz bardziej odczuwalna – rejestrujmy się z głową!
Ostatnie dni przyniosły rekordowe wzrosty zachorowań na COVID-19 i powrót obostrzeń, które mają na celu zahamowanie trzeciej fali pandemii. Mocno daje się ona odczuć także w Gminie Kobierzyce i na południu Wrocławia. W marcu w przychodniach NZOZ Twój Lekarz wystawiono 5 razy więcej skierowań na testy w kierunku koronawirusa, niż na początku roku. Infolinia i rejestracja odnotowały w pierwszych trzech tygodniach marca ponad 15 tysięcy połączeń telefonicznych.

 

Dokładamy wszelkich starań, by każdy z Pacjentów, który potrzebuje pomocy otrzymał ją jak najszybciej. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy w kolejce do telefonicznej rejestracji jest ponad sto  osób” – mówi Kamila Kosińska Koordynatorka Zespołu Rejestracji NZOZ Twój Lekarz.

 „To absolutnie wyjątkowa sytuacja, ponieważ nakładają się obecnie trzy duże grupy Pacjentów. Pierwszą stanowią chorzy, którzy chcą zarejestrować się na wizyty osobiste, drugą pacjenci z kolejnych roczników rejestrujący się na szczepienie przeciw COVID-19, a trzecią osoby chcące uzyskać skierowanie na test wykrywający SARS-CoV-2” – dodaje Kamila Kosińska i przypomina, że skierowanie na test można uzyskać bez kolejki.

Pacjenci, którzy podejrzewają u siebie COVID-19 mogą zapisać się przez Internet. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://www.gov.pl/web/dom Na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankiecie system kwalifikuje do testu. Z osobami, które zostały do niego zakwalifikowane kontaktują się konsultanci z Centrum Monitorowania Domowej Opieki Medycznej.

Bez czekania w kolejce można zamówić także recepty na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki. W sieci Twój Lekarz zamówienia można składać mailowo na adres: [email protected] lub SMS-em pod numer 690 010 399.  

 

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe