WAKACYJNA AKCJA SZCZEPIEŃ W GMINIE KOBIERZYCE!

  • 10.08.2021, 19:24 (aktualizacja 24.02.2022, 16:28)
WAKACYJNA AKCJA SZCZEPIEŃ W GMINIE KOBIERZYCE!
W soboty 14 i 21 sierpnia mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy dotąd nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić podczas specjalnej akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE. To wspólne działania Urzędu Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Wszyscy chętni do przyjęcia preparatu mogą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30  zgłaszać się pod numerami: 71 36 98 120 lub 71 36 98 129

„W dniu akcji wszystkim zainteresowanym zapewniamy transport do punktu szczepień w Przychodni Kobierzyce, gdzie odbywać się będzie kwalifikacja lekarska i samo szczepienie” – zapowiada wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik. Gminne busy zabierać będą chętnych z przystanków w poszczególnych miejscowościach. ”Zachęcamy do udziału w akcji, bo każda zaszczepiona osoba, to większe bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy” – podkreślawójt Ryszard Pacholik. 

Osoby, które zgłoszą się do akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson, oraz zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19. „Dla mieszkańców, którzy będą zainteresowani szczepieniem dwudawkowym mamy przygotowane preparaty firmy Pfizer” – mówi szefowa NZOZ Twój Lekarz Mariola Madler Litera. Dodaje, że ten preparat podawany będzie także dzieciom powyżej 12 roku życia, zapisanym na szczepienie przez rodziców. 

Gmina Kobierzyce, gdzie działają trzy punkty szczepień NZOZ Twój Lekarz ma najwyższy wskaźnik szczepień przeciw COVID-19 w powiecie wrocławskim. Według danych z rządowego portalu https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking zaszczepionych jest tu 54,8% mieszkańców, co daje 43 miejsce w ogólnopolskim rankingu. Bardzo dobrym wskaźnikiem może pochwalić się także sieć Twój Lekarz. W pełni zaszczepionych jest 63,8% zadeklarowanych pacjentów placówki.  

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe