Tłumy na Partynicach! Brunch Royal wygrał Wielką Wrocławską

  • 06.09.2021, 14:18 (aktualizacja 24.12.2021, 08:25)
Tłumy na Partynicach! Brunch Royal wygrał Wielką Wrocławską fot. Agata Władyczka/WTWK Partynice – materiały prasowe
Tłumy Wrocławian i fantastyczna pogoda towarzyszyły tegorocznej edycji Wielkiej Wrocławskiej, najważniejszej i najbardziej prestiżowej gonitwy Dolnego Śląska

Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia zakończyła się zwycięstwem faworyta Brunch Royal, którego dosiadał Josef Bartos, a trenuje dla Scuderia Aichner SRL Josef Vana młodszy.
Po starcie na krótko prowadzenie objął Haad Rin (Christopher Roberts), którego zmienił Turion (Adam Cmiel). Ale cała dziewięciokonna stawka pokonywała dystans i kolejne przeszkody w mocno zwartej grupie i na jej czele pojawiały się też inne konie.
Brunch Royal prowadzony był przez Josefa Bartosa przez większą część dystansu pod koniec stawki. Do przodu zaczął się przesuwać w drugiej fazie gonitwy, kiedy na prowadzeniu znalazł się Nick (Paweł Pałczyński), który wyprowadził stawkę na bieżnię płotową.
Po wyjściu z ostatniego zakrętu Brunch Royal szybko doszedł Nicka i wyprzedził go. W pościg ruszył Larizano (Marek Stromsky) i wywiązała się walka trwająca do samego celownika, gdzie faworyt okazał się lepszy od rywala od dwie długości.
Trzeci finiszował Haad Rin, na czwarte miejsce w końcówce wysunął się Sztorm (Marcel Novak), piąty ostatecznie przybiegł Nick, kolejne miejsca w niewielkich odstępach zajęły Apas Rocka (Jan Odlozil), Turion i Popijnay (Jaroslav Myska), a stawkę ze dużą stratą zamknął Illdowhatican (Henrik Engblom).

W Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Unico Logistics ciężar prowadzenia wziął na siebie Bailando (Paweł Pałczyński) i długo przewodził stawce, która przez większą część dystansu podążała w zwartej grupie, z wyjątkiem tracącej z nią kontakt Syberii (Oleksandr Ryzhak). W połowie przeciwległej prostej podczas drugiego okrążenia Bailando podkręcił tempo i stawka mocno się rozciągnęła.
Przed wejściem w ostatni zakręt do lidera zaczęli zbliżać się Aztek, którego dosiadał Marek Stromsky, oraz Arlington z Janem Odlozilem w siodle. Na początku finiszowej prostej wyprzedziły Bailando i między sobą rozstrzygnęły walkę o zwycięstwo, w której ostatecznie o dwie i pół długości lepszy okazał się Aztek trenowany przez Tomasa Vanię dla stajni Dr. Charvat.
Zmęczonemu Bailando trzecie miejsce w końcówce odebrał Leading Lion (Rostislav Bens). Piąty finiszował Neapol (Pavel Peprna), szósty był Mutadaffeg (Henrik Engblom), siódmy kończył wyścig Spider Szumawa (Adam Cmiel). Zatrzymane zostały San Marino i Syberia.

Gonitwę z płotami dla 4-letnich i starszych koni otwierającą mityng łatwo wygrał Noble Eagle pod Rostislavem Bensem, przed Sorreno (Pavel Peprna) i Tanatosem (Paweł Pałczyński). Trener zwycięzcy: Janusz Kozłowski, właściciel: K. Kozłowska i K. Mirpuri.
W Nagrodzie Toru Wyścigowego w Pardubicach łatwo zwyciężył Kontrargument dosiadany przez Jaroslava Myskę, wyprzedzając Salivano (Jan Odlozil) i Kuberę (Rostislav Bens). Trener zwycięzcy: Robert Świątek, właściciel: W. J. Kartus.
Długodystansową gonitwę płaską wygrał Napston pod Sanzharem Abaevem, przed I Belive In Angels (Bolot Kalysbek Uulu) i Mobecqiem (Kamil Grzybowski). Trener zwycięzcy: Michał Borkowski, właściciel: S. Molks.

Nagroda Leroy Merlin zakończyła się zwycięstwem Tonerre pod Christopherem Robertsem, drugi był Go Canada (Jan Odlozil), trzeci przybiegł Sea of Silence (Marcel Novak). Trener zwycięzcy: Robert Świątek, właściciel: T. Sieradzki.
Kończącą mityng Nagrodę Galeriusa o Puchar Stajni Wyścigowej Kolesa wygrał Felix dosiadany przez Pavla Peprnę, drugi finiszował King Heart (Jan Odlozil), na trzecim miejscu przybiegł Nebo (Christopher Roberts). Trener zwycięzcy: Kazimierz Rogowski, właściciel: M. Rogowska.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe