Michał Skawiński. Wielka gwiazda „TAŃCA Z GWIAZDAMI” poprowadzi zajęcia w Kobierzycach!

  • 05.10.2021, 08:55 (aktualizacja 24.12.2021, 08:24)
Michał Skawiński. Wielka gwiazda „TAŃCA Z GWIAZDAMI” poprowadzi zajęcia…
Michał Skawiński, szef i założyciel tanecznego klubu sportowego „Stardance” to w polskim tańcu człowiek- instytucja: zawodowy tancerz (z najwyższą międzynarodową klasą „S”), mistrz Polski w stylach standardowych i latynoamerykańskich, wielokrotny uczestnik TAŃCA z GWIAZDAMI – partnerował kolejno: Agnieszce Włodarczyk, Patrycji Markowskiej i Sandrze Lewandowskiej. Był również partnerem Aleksandry Kwaśniewskiej w specjalnych wydaniach FINAŁU TAŃCA Z GWIAZDAMI. Prywatnie jest absolwentem wrocławskiej AWF, cenionym sędzią, trenerem, pedagogiem i popularyzatorem tańca.

Z Michałem Skawińskim spotykamy się na zajęciach TKS „Stardance” dla dzieci. Niewielka sala przy Drukarskiej we Wrocławiu z trudem mieści kilkudziesięciu młodych adeptów tańca.

– W wieku siedmiu czy ośmiu lat wcale nie myślałem o zostaniu tancerzem. Interesowała mnie raczej siatkówka czy piłka nożna. Koleżanka mamy zapisała syna na zajęcia taneczna, moja mama zapisała więc mnie również. Mimo początkowej niechęci – spodobało mi się. Ale to nie była jeszcze wielka pasja. Zacząłem występować na turniejach, ale bez wielkich sukcesów.

W wieku 13 lat zmieniłem klub i partnerkę. Trenerzy byli bardzo wymagający, klub był jednym z najlepszych w kraju. Postęp przyszedł bardzo szybko – zaczęliśmy wygrywać turnieje, zdobyliśmy w końcu Mistrzostwo Polski. Tak rozpoczęła się moja kariera taneczna.

Nauka pod okiem odpowiedniego trenera odegrała w niej kluczową rolę, mówi Michał Skawiński

Kluczowym momentem w karierze Michała Skawińskiego okazał się udział w arcypopularnym programie telewizyjnym TANIEC z GWIAZDAMI

– Do TAŃCA Z GWIAZDAMI zostali zaproszeni tancerze z samego „top-u” rankingów. Wraz z moją partnerką znajdowaliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepszych par. Udział w pierwszej i drugiej edycji TzG zapewniły nam wielką promocję i rozpoznawalność. Mieszkałem wówczas w Warszawie i pracowałem w Egurrola Dance Studio – postanowiłem jednak „wrócić do siebie” – Wrocław jest moim miastem i w nim czuję się najlepiej. Udało się znaleźć salę i założyć własne studio tańca. Tak narodził się taneczny klub sportowy „Stardance” i studio tańca „Skawiński Dance Studio”, które z miejsca zdobyły wielką popularność, dodaje.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze szkoły i instruktora tańca?

– Na pewno nie tylko ceną. Liczy się doświadczenie, charyzma, umiejętności, wcześniejsze sukcesy. Na rynku działają również pseudo-instruktorzy. W tańcu trzeba przejść wszystkie szczeble kariery, by móc odpowiedzialnie uczyć innych. W pracy z dziećmi i młodzieżą najważniejsze, zwłaszcza na początku jest zachęcenie do ruchu, aktywnego spędzania czasu, oderwanie od tabletu i komputera. Z dorosłymi pracuje się odrobinę inaczej. Ale i dla dorosłych i dla dzieci obowiązuje jedna zasada – taniec to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu – w każdym wieku! Taniec, jest to potwierdzone naukowo, zapobiega wielu chorobom i dolegliwościom – bólom pleców, chorobom stawów. Działa nawet jako profilaktyka przed chorobą Alzheimera. Tańcząc, prócz samego ruchu musimy również słuchać muzyki, wyczuwać rytm, koordynować ruchu – wszystko to wpływa bardzo pozytywnie na ludzki organizm. Pojawia się pozytywna energia, endorfiny. Nie bez znaczenia są również nowe kontakty towarzyskie. Najważniejsze, by przyjść i spróbować. Wielu na początku jest bardzo skrępowanych, ale po pierwszej lekcji mówią: jakie to fajne! A przecież o to w tańcu chodzi najbardziej. Zapraszam serdecznie – teraz również na zajęcia w pięknej podwrocławskiej gminie Kobierzyce.

 

 

__1

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kornelia
Kornelia 05.10.2021, 14:57
Super!

Pozostałe