PRZYBYWA CHĘTNYCH DO SZCZEPIEŃ PRZYPOMINAJĄCYCH PRZECIW COVID-19 W KOBIERZYCACH! 

  • 09.08.2022, 11:52
PRZYBYWA CHĘTNYCH DO SZCZEPIEŃ PRZYPOMINAJĄCYCH PRZECIW COVID-19 W KOBIERZYCACH! 
Już ponad 300 osób z grupy 60+ przyjęło drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 w Kobierzycach. Od 22 lipca w punktach szczepień mogą rejestrować się pacjenci od 60 roku życia, którzy są po pełnym szczepieniu podstawowym i pierwszej dawce przypominającej. Na szczepienie można umawiać się po 120 dniach od pierwszej dawki przypominającej. 

Wszyscy mieszkańcy gminy Kobierzyce, którzy ukończyli 60 lat mogą rejestrować się na szczepienia telefonicznie, pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 18:00. Szczepienia realizowane są w Przychodniach Twój Lekarz: w Kobierzycach przy ulicy Witosa 5, w Tyńcu Małym przy ulicy Zdrowej 2 oraz w Ślęzie przy ulicy Przystankowej 2. „Systematycznie otwieramy kolejne terminy, tak by wszyscy zainteresowani mogli umówić się na szczepienia” – podkreśla Patrycja Chrystowicz koordynatorka szczepień przeciw COVID-19 w sieci Twój Lekarz. 

Druga dawka przypominająca wykonywana jest z użyciem szczepionek firm Pfizer i Moderna. Według specjalistów przyjęcie kolejnej dawki preparatu chroni przed ciężkim zachorowaniem, a to jest niezmiernie ważne w obliczu narastającej fali infekcji. Właśnie dlatego wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat i były szczepione w Przychodniach Twój Lekarz mogą spodziewać się telefonu z zaproszeniem na szczepienie przypominające. Chodzi o niemal 4 tysiące pacjentów, którzy przyjęli  preparaty przeciw COVID-19.  

W gminie Kobierzyce podstawowy cykl szczepień przeszło ponad 70% mieszkańców. To najlepszy wynik wśród gmin wiejskich na Dolnym Śląsku, dający Kobierzycom 28 miejsce w krajowym rankingu i drugą po Wrocławiu pozycję w województwie dolnośląskim.

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe