Malarstwo sztalugowe w Sky Tower, czyli wystawa prac Wojciecha Urbańczyka

  • 14.10.2020, 16:57 (aktualizacja 14.10.2020, 17:01)
Malarstwo sztalugowe w Sky Tower, czyli wystawa prac Wojciecha Urbańczyka
Sky Tower, po raz kolejny w ostatnim czasie, zaprasza miłośników wydarzeń kulturalnych do wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu. Tym razem dla odwiedzających obiekt, na dwa tygodnie, udostępniona zostanie wystawa prac artysty młodego pokolenia, Wojciecha Urbańczyka. Na ekspozycję będą się składały m.in. akty, portrety i pejzaże miejskie, malowane przy użyciu farb akrylowych i pędzla. W dniu jej inauguracji, 17 października, o godz. 17:00 zaplanowano wernisaż. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Urbańczyk jest absolwentem Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Opolskim, na co dzień zajmującym się malarstwem sztalugowym. W swoich pracach nieustannie eksperymentuje, zmuszając widza do szukania odpowiedzi nie tylko na fundamentalne pytania dotyczące człowieczeństwa, ale i te związane z cyfrowym i tradycyjnym malarstwem. Jak dotąd swoje obrazy prezentował m.in. w Galerii ODA w Piotrkowie Trybunalskim, na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej czy we Wrocławskim Klubie Formaty. Obecnie autor zaprasza do sprawdzenia efektów jego działalności twórczej w jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w kraju.  -  W Sky Tower regularnie odbywają się bardzo ciekawe przedsięwzięcia kulturalne. Cieszę się, że to właśnie w tym miejscu zlokalizowana zostanie wystawa, podczas której zobaczą Państwo mój osobisty bunt przeciwko grafice komputerowej. Gorąco zachęcam wszystkich do odwiedzin – dodaje Wojciech Urbańczyk.

Ekspozycja zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą sobotę o godz. 17:00. Zbiór prac malarza będzie dostępny do końca miesiąca.

- Mimo aktualnie trwającej trudnej sytuacji nieprzerwanie pozostajemy otwarci na inicjatywy związane z szeroko pojętą kulturą. Jest nam niezmiernie miło, mogąc wspierać lokalnych artystów w upowszechnianiu ich twórczości, a naszym gościom zapewniać rozrywkę na najwyższym poziomie. Wierzymy, że i tym razem uda nam się zapełnić lukę w potrzebie pełnowymiarowego obcowania ze sztuką. Serdecznie zapraszamy na wystawę – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

Ekspozycja prac Wojciecha Urbańczyka zlokalizowana będzie na poziomie 0, w lokalu na wprost wejścia głównego. Czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00 - potrwa do końca miesiąca. Wstęp na wystawę oraz wernisaż jest bezpłatny. Przypomnijmy, że podczas wydarzeń ściśle przestrzegane będą zalecenia reżimu sanitarnego. Obowiązują: maseczki lub przyłbice, dezynfekcja dłoni przed wejściem na wystawę oraz limit ilości uczestników w pomieszczeniu - 1 osoba na 4 mkw.

__1

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe