Wrocław solidarny z Ukrainą

  • 24.02.2022, 16:16
Wrocław solidarny z Ukrainą
Flaga Ukrainy zawisła dziś w samo południe przed wrocławskim ratuszem. Radni miejscy uczcili minutą ciszy ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę i wystosowali apel o pokój

Podczas XLIX sesji Rady Miejskiej Wrocławia, w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę, radni uczcili minutą ciszy pierwsze ofiary wojny, a także przyjęli jednogłośnie w trakcie obrad apel o pokój na Ukrainie. W samo południe przed wrocławskim Ratuszem wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi Ukrainy na maszt. W tym symbolicznym wydarzeniu uczestniczyli m.in. Jurij Tokar - konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu, Jacek Sutryk - prezydent Wrocławia oraz Sergiusz Kmiecik - przewodniczący Rady Miejskiej, który w imieniu Rady przekazał treść apelu przedstawicielom władz Ukrainy. 
Zawsze wspieraliśmy silną, niepodległą, demokratyczną Ukrainę i będziemy wspierać ją nadal w imię europejskich wartości. Rada Miejska przyjęła jednogłośnie apel popierający naszych przyjaciół z Ukrainy i Lwowa, które jest miastem partnerskim. To partnerstwo jest nie tylko na piękne czasy, kiedy możemy się odwiedzać. To partnerstwo zostaje poddane bardzo ciężkiemu testowi. Ale Wrocław ten test zda. Jesteśmy gotowi, aby nie tylko słowem jak dziś, ale także w sposób materialny i każdy inny możliwy pomagać naszym przyjaciołom z Ukrainy Sergiusz Kmiecik,przewodniczacy Rady Miejskiej Wrocławia. 
Podczas sesji oprócz symbolicznych gestów, przewodniczący Rady poinformował zgromadzenie, że Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. Św. Jadwigi pod patronatem prezydenta Wrocławia i Rady Miejskiej Wrocławia zorganizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla mieszkańców Lwowa, naszego miasta partnerskiego. Koordynatorem akcji będzie Jarosław Krauze, przewodniczący Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa. Dzisiejsze posiedzenie Rady odbyło się z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowej ONZ, którzy także okazali wsparcie Ukrainie. 

__1

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe