Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

  • 13.05.2022, 19:33 (aktualizacja 13.05.2022, 19:37)
Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami
Tegoroczne obchody zorganizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyjęły formę pikniku przy Operze Wrocławskiej.

Piknik był wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz do zamanifestowania ich godności.

 

– Na początku maja w całym województwie organizowanych jest wiele imprez z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami obchodzonego 5 maja. Nasz piknik jest zwieńczeniem tych wszystkich wydarzeń. Muzyka, sztuka, możliwość pracy czy uruchamianie samodzielności – wszystkie te dziedziny mogą być drogą do godnego życia. – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Podczas wydarzenia wystawionych zostało około 30 stoisk, na których organizacje zaprezentowały swoje działania, usługi, piękne wyroby czy rękodzieła, które można było zakupić.

Program imprezy był bardzo bogaty: warsztaty (wyrobu biżuterii i witraży, artystyczne), symulacje niepełnosprawności, gry dla dzieci, wystawy fotografii, catering, czy porady prawne. W namiotach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można było zapoznać się z ofertą tych instytucji oraz wyrobić kartę EKUZ. Wszystko po to, aby podkreślić godność osób z niepełnosprawnościami.

__1

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe