Gmina Kobierzyce. Strażacy – ochotnicy z dofinansowaniem

  • 07.06.2022, 17:33
Trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kobierzyce otrzymają dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych koordynowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Łączna wartość dotacji wyniesie ponad 36 tysięcy złotych.
Strażacy wnioskowali m.in. o środki na zakup: sprzętu do oświetlenia akcji ratowniczej, detektorów do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla, kurtyn wodnych, a także specjalistycznych ubrań. To sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

W Gminie Kobierzyce działają 3 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W sumie w Kobierzycach, Pustkowie Wilczkowskim i Pustkowie Żurawskim zrzeszonych jest 62 czynnych ratowników. Strażacy z Gminy Kobierzyce działają samodzielnie, ale też wspierają jednostki Państwowej Straży Pożarne. OSP w Kobierzycach i Pustkowie Wilczkowskim są częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  – mówi Ryszard Pacholik Wójt Gminy Kobierzyce

Pierwsze jednostki powstały na terenie Gminy z inicjatywy mieszkańców już w latach 1946 –1950. Początkowo były wyposażone w konne wozy pożarnicze i ręczny sprzęt gaśniczy. Dzisiaj jednostki dysponują nowoczesnym sprzętem.  Każdego roku strażacy OSP w Gminie Kobierzyce biorą udział w 200 -300 akcjach.

To właśnie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są często pierwsi na miejscu zdarzenia. Nowoczesny sprzęt jest im niezbędny do ratowania ludzkiego życia. W obecnych czasach nie jest to tylko walka z pożarami, to także wyjazdy do wypadków drogowych czy usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dobrze wyposażeni ratownicy mogą bezpiecznie wykonywać swoje zadania i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. – mówi Cezary Różalski Prezes OSP Pustków Żurawski

WFOŚiGW we Wrocławiu corocznie ogłasza konkurs skierowany dla jednostek OSP z terenu województwa dolnośląskiego. Wszystko w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. W ciągu 3 lat Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Kobierzyce otrzymały ponad 143 tysiące złotych.  Fundusze te przeznaczono na zakup min. Sprzętu uzbrojenia, techniki specjalnej i wyposażenia osobistego ochronnego strażaków.

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.gazetasasiedzka.hmn-media.pl z siedzibą we Wrocławiu. Firma HMN-MEDIA Maciej Welyczko jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe